LUKO2.com - Archív zpráv a novinek,Novinky 2007, III. - IV.

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Informace o webu

Zdymadla

>> mapa webu
>> archív novinek
>> propagace webu
>> statistika návštěvnosti
>> odkazy na partnerské weby

Sponzorované odkazy

 

Archív aktualizací webu - 2007 - III. - IV. čtvrtletí

29.10.2007 - Ostrov Kypr - Nový nízkonákladový průvodce na cestu

Po delší přestávce jsem konečně dodělal nový low cost průvodce na cestu. Tentokrát se můžete podívat na ostrov Kypr ve Středozemním moři. Doporučuji vyrazit na Kypr za mnohými historickými památkami, nežli za průměrnými plážemi, kterých je kdekoliv jinde v Evropě více než dostatek.

22.10.2007 - Autobusové jízdenky od Student Agency za 100 Kč

Co takhle Paříž, Řím, Benátky, Neapol, Capri a jiná francouzská, italská, německá nebo skandinávská města celkem za 200 Kč? Student Agency nabízí držitelům ISIC karet autobusové jízdenky za 100 Kč v jednom směru. Cestovat můžete od dnešního dne až do konce listopadu, nebo od půlky ledna do konce února. Stačí navštívit nejbližší pobočky SA, Čedoku či jiných autorizovaných prodejců a jízdenka je vaše. V neposlední řadě se můžeme potkat v autobuse do Francie a Itálie.

16.10.2007 - Statistika návštěvnosti -  250.000 návštěvníků

Není tomu dlouho kdy jsem ohlašoval překročení hranice sto tisíc návštěvníků tohoto webu. Čtvrt milionu je pěkně kulaté číslo, které stojí jistě za zmínku. Na delší dobu však bude chvíli klid, neboť dosažení mety půl milionu návštěvníků se dočkám až příští rok.

12.10.2007 - Kanárské ostrovy - akční letenky za 12 EUR

Komu připadá počasí už poněkud chladné a rád by vyrazil ohřát si své cestovatelské kosti do teploučka, pak může využít právě probíhající cenové akce u společnosti Ryanair. Z německých letišť si můžete koupit zpáteční letenky na ostrovy Fuerteventura a Tenerife za € 12,-.

9.10.2007 - Low cost airlines - Centové akční letenky od Ryanairu

Letecká společnost Ryanair nenechá nízkonákladové cestovatele ani chvíli vydechnout. Tentokrát mám tip na výlet pro obyvatele severních Čech. Ze saského letiště Altenburg lze koupit letenku do španělské Girony, odkud můžete s přestupem pokračovat do Granady, jež je zapsaná v UNESCO. Konečná cena nejlevnější zpáteční letenky € 0.22,- platí pouze dnes.

4.10.2007 - Levné letenky - Sao Paulo za € 349,- neboli 9 700 Kč

Pokud se chcete podívat do Jižní Ameriky, respektive rovnou do Brazílie a čekali jste na nejlevnější letenku roku, pak teď je ta pravá chvíle kdy vyrazit na cestu. Z německého letiště Mnichov lze u Lufthansy koupit výhodně letenku do Sao Paula za € 349,-. Podmínkou je odlet do 11. října s maximální délkou pobytu jeden měsíc. Pro cestu do Brazílie navíc není zavedena vízová povinnost, což usnadňuje rozhodování.

3.10.2007 - Levné letenky - Akční letenky u SkyEurope za 334 Kč

Nízkonákladová společnost SkyEurope dnes vylepšila cenovou akci, kdy se dají koupit levné letenky do Bratislavy, Košic, Benátek, Milána a Bruselu. Dle mé predikce už cena neklesne níže, než je dnešní nabídka 334 Kč za úsek cesty. Můžete ještě ušetřit dalších 20 Kč za zpátečku při nákupu letenky přes můj odkaz na rezervační systém, nebo mě potkat při cestě do Bratislavy v poslední říjnové pondělí na palubě letadla.

1.10.2007 - Madeira - Nově přidané fotky na stránky výlety a treky

Konečně jsem se rozhoupal a vložil fotky mezi text u stránek o výletech a turistice na Madeiře. V minulosti byly fotky k dispozici pouze jako fotogalerie, což nebylo úplně optimální. Díky několika výstižným fotkám, tak budete mít při čtení průvodce větší představu o daném místě, nežli tupé procházení hromady fotek bez popisu místa.

23.9.2007 - Levné letenky - Partnerský program s Královnou letenek

Jelikož jsou tyto stránky zaměřené zejména na nízkonákladové cestování po světě a velmi často se v průvodcích zmiňuji o radách kde koupit levné letenky, tak jsem pro vás ve spolupráci s Královnou letenek připravil novou stránku, ze které lze koupit nejlevnější letenky od společnosti SkyEurope. Jakákoliv zpáteční letenka zaplacená online je vždy o 20 Kč levnější, než když si ji budete chtít koupit na domovských stránkách SkyEurope.

21.9.2007 - Kanárské ostrovy - EasyJet nabízí nově levné letenky

Ještě ani nestačil nejmladší low cost průvodce vychladnout a už prodělal aktualizaci v oblasti levné dopravy na Kanáry. Nízkonákladová letecká společnost easyJet začne od podzimu létat na ostrovy Fuerteventura, Gran Canaria a Lanzarote, a tak pustila do volného prodeje letenky na tyto ostrovy. Při troše snahy můžete levně letět i z Prahy.

20.9.2007 - Low cost airlines - Letenky od SkyEurope za 384 Kč

Akce střídá akci a zákazník se směje. V případě, že jste doposud odolali cenovým akcím při uvádění některých nových destinací kam od zimního letového řádu bude létat SkyEurope, pak si v nově probíhající akci můžete koupit jednosměrnou letenku za 384 Kč do Bratislavy, Košic a Benátek. Pokud chcete ušetřit při nákupu levné letenky od SkyEurope 20 Kč, pak můžete využít vyhledávač LUKO2.com

18.9.2007 - Low cost airlines - Click4Sky nový low cost od ČSA

ČSA založily novou společnost, která má za úkol prodávat volné kapacity v jejich letadlech. Tudíž to není typický low cost dopravce s vlastními letadly, ale i tak jsem tuto společnost zařadil do seznamu leteckých společností v Evropě. Nejlevnější letenku pořídíte za 3980 Kč, jelikož jednosměrné nejsou nabízeny a tak je nutné kupovat pouze zpátečky. Ze všech nabízených destinací vychází nejvýhodněji egyptské hlavní město Káhira. Za € 95,- lze do Káhiry a zpět letět i s TUIfly z Kolína nad Rýnem.

12.9.2007 - Low cost airlines - Germanwings slaví 5 let za 5,-

K příležitosti oslav pěti let existence nízkonákladové letecké společnosti Germanwings si můžete od dnešního poledne až do neděle koupit letenky za konečnou cenu € 5,-. Lety jsou nabízeny na zimní období od listopadu až do konce února. Pokud chcete tuto cenu využít, pak doporučuji výlet do Paříže z Drážďan přes Kolín nad Rýnem. Ačkoliv tato společnost nalétává i Prahu, přesto na této lince tyto akční letenky nenabízí.

11.9.2007 - Low cost airlines - web SkyEurope není nejlevnější

To že na stránkách nízkonákladové letecké společnosti Sky Europe už běží nějaký ten pátek opakující se akce, během které lze zakoupit cenově zajímavé letenky na zimní období není žádným překvapením. Zajímavostí je pouze fakt, že na jejich stránkách nekoupíte jejich služby nejlevněji. Za každou osobu a zpáteční letenku zaplatíte o 20 Kč více, než když si ty naprosto totožné levné letenky koupíte prostřednictvím vyhledávače umístěného na tomto webu o nízkonákladovém cestování po světě.

26.8.2007 - Kanárské ostrovy - Nízkonákladový průvodce na cestu

Pouštím do světa nový low cost průvodce o španělských ostrovech v Atlantiku. V dávné minulosti pro mnohé vysněné a zároveň nedostupné místo. Dnes můžete ostrovy Tenerife, Fuerteventura, nebo Gran Canaria navštívit za libové peníze, pokud využijete mých rad jak se levně dopravit na Kanárské ostrovy, případně kde koupit levné ubytování a půjčit auto. Samozřejmostí je přehled o nejzajímavějších místech každého mnou procestovaného ostrova. V budoucnu ještě počítám s návštěvou ostrovů Lanzarote a La Palma, čímž by měl být průvodce téměř kompletní.

20.8.2007 - Partnerský program s INVIA.CZ - Prodej zájezdů

Ačkoliv veškeré mé nízkonákladové průvodce na cestu píšu tak, že dle mých informací navštívíte popisované místo vždy nejlevněji, přesto podle analýzy návštěvnosti mnoho lidí hledá v mých průvodcích last minute zájezdy. I když osobně při mých cestách cestovky nepoužívám, přesto vycházím vstříc čtenářům, kteří si netroufnou cestovat na vlastní triko, ale chtějí se levně podívat do světa. V každém průvodci tak na úvodní stránce naleznete odkaz na aktuální Last Minute zájezdy, nebo poznávací zájezd.

17.8.2007 - Nízkorozpočtové společnosti -  v zimě do Hong Kongu

Jestliže se chcete v zimě podívat levně do Asie, pak se připravte na pondělí 20.8 v 1 hodinu ráno a pokuste se utržit jednu z třech tisíc letenek zdarma, které bude nabízet společnost Oasis Hong Kong na svém webu. Dle mého propočtu by zpáteční letenka z Londýna měla stát 8.500 Kč včetně všech poplatků. Nabídka se týká letů prosinec 2007 až říjen 2008. Navíc vízová povinnost do Hong Kongu není, tudíž není co řešit.

15.8.2007 - Low cost airlines - Ryanair začne létat z Prahy Ruzyně

Od 7. listopadu 2007 začne z letiště Praha Ruzyně létat Ryanair, jenž je nejlevnější a zároveň největší nízkonákladová letecká společnost v Evropě. Od dnešního dne si tak můžete koupit letenky do irského Dublinu. Nejnižší cena jednosměrné letenky začíná na 300 Kč včetně všech poplatků, příplatků, úplatků a ostatních fiktivních nesmyslů. Irsko bude nalétáváno prozatím jednou denně.

14.8.2007 - Low cost airlines - Neomezená letenka po celé Evropě

Pokud jste student/ka, není Vám více jak 26 let a rádi byste prolétali celou Evropu za pár euráčů, pak letecká společnost TUIfly nabízí neomezenou letenku "All you can fly" s platností do 31.10.2007. Od dnešního dne si ji můžete koupit za € 199,-. Funguje na stejném principu jako jízdenka Interrail na vlak, pouze si musíte předem rezervovat místo v letadle Dnes koupíte a pak už jen neomezeně létáte do konce října bez jakýchkoliv dalších plateb.

1.8.2007 - Statistika návštěvnosti -  Překročena hranice 1000 UIP

Po roce a půl existence domény LUKO2.com byl překročen měsíční průměr tisíc unikátních návštěv denně. Průměrná denní návštěvnost v měsíci červenec tak dosáhla hodnoty 1169 přístupů za den. Hlavním tahounem se až překvapivě stalo Orlí hnízdo Adolfa Hitlera. Dosavadní průběh návštěvnosti jsem doplnil krátkým komentářem.

26.7.2007 - Low cost airlines - letenka za 0.01,- od Ryanair

Jestliže zatím ještě nemáte v plánu žádný výlet přes zimní období kdy je u nás sychravo a málo slunečních paprsků, pak by Vás mohla zaujmout nabídka nízkonákladové letecké společnosti Ryanair která dnes a zítra nabízí letenky po Evropě za pouhý jeden eurocent. Doporučuji například na listopad zakoupit letenku do Barcelony, kdy je ve Španělsku příjemná teplota a sluníčko více než jisté. Vyrazit můžete ze saského Altenburgu.

21.7.2007 - Madeira - nové nízkonákladové letecké spojení

V průvodci o ostrově Madeira jsem se v sekci doprava na Madeiru dříve zmiňoval o chystaném novém levném leteckém spojení jenž by měla začít provozovat nízkonákladová společnost easyJet. Předpověď se stala skutečností, a tak individuální doprava na Madeiru již nebude tolik finančně nákladná jako tomu bývalo doposud.

20.7.2007 - Low cost airlines - se SkyEurope do Bratislavy a Košic

Nízkonákladová letecká společnost SkyEurope dnes otevírá prodej do nových destinací pro svá letadla v Praze. Od 28. října 2007 se jimi stanou Bratislava, Košice, Londýn Luton a Benátky. Nejlevnější zpáteční letenku do Bratislavy lze zakoupit za 1120 Kč, do Košic pak za 1887 Kč.

19.7.2007 - Low cost airlines - Brno - Girona (Barcelona) za 300,- Kč

Od dnešního dne si lze u společnosti Ryanair zakoupit letenku na novou linku z Brna do španělského města Girona které leží na půl cesty mezi hranicemi s Francií a katalánskou metropolí Barcelona. Po prohlídce Barcelony se lze pak celkem levně dostat na baleárský ostrov Ibiza. Nejlevnější zpáteční letenku pořídíte za 600 Kč když poletíte bez kufru, jelikož za každé podané zavazadlo na přepážce se připlácí 175 Kč/úsek.

11.7.2007 - Low cost airlines - letenka za 0.01,- od Ryanair

Kdo má chuť se podívat v září či říjnu do Londýna nebo mnoha jiných měst v Evropě, pak si stačí dnes případně zítra zakoupit libovou zpáteční letenku za celkem 0.02 Euro. Cena platí pouze pro ty, kteří se vydají na cestu jen s příručním zavazadlem a vlastní platební kartu Visa Elektron pro zakoupení letenky. Pro Severočechy se nabízí saské letiště Altenburg (AOC). Nejlevnější doprava do Londýna je zajišťována easyBusem za £ 2,-

7.7.2007 - Kniha návštěv - nově u všech průvodců

Jelikož mi během doby co jsem nebyl doma přišlo poměrně velké množství mailů které se někdy opakují, tak jsem ke každému průvodci nově založil knihu návštěv kde si v budoucnu budou moci přečíst odpovědi na dotazy i ostatní návštěvníci.

6.7.2007 - Grenada - nová země v landlistu

Tak tu máme opět novou zemičku kterou jsem si zapsal do seznamu procestovaných zemí. Grenadou tak načínám další desítku, tentokrát již sedmou v pořadí. Kdybych tušil jaké na mě doma čeká počasí a že cestou z letiště nachladnu, tak bych si určitě Malé Antily prozkoumal daleko více podrobněji.

< zpět | DÁLE >

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut