LUKO2.com - Archív zpráv a novinek,Novinky 2006 - I.

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Informace o webu

Zdymadla

>> mapa webu
>> archív novinek
>> propagace webu
>> statistika návštěvnosti
>> odkazy na partnerské weby

Sponzorované odkazy

 

Sponzorované odkazy

 

Archív aktualizací webu - 2006 - I. čtvrtletí

27.3.2006 - Irsko, Velká Británie - rady a tipy na cestu

Konečně jsem zpracoval stručného informačního průvodce o Irsku a Velké Británii. Určitě se hodí těm kteří plánují okružní výlet po ostrovech a s přípravou jsou teprve v začátcích. Tak jak mi čas dovolí se budu snažit zpracovávat takovéto rady, tipy a postřehy ze všech cest které v budoucnu podniknu. Snad to některým z Vás přinese větší užitek, než čtení dlouhých esejí které málokdo přelouská až do konce.

21.3.2006 - Šinkanzen Fastech - 360 km/h

Tak nám ty vlaky začínají poslední dobou pěkně zrychlovat. Japonské dráhy ohlásily zahájení zkoušek nové modelové řady Fastech z rodiny Šinkanzenů, které budou dosahovat běžné cestovní rychlosti 360 km/h. U nás v Evropě je nejlepším požitkem jízda německým vlakem ICE na zbrusu nové vysokorychlostní trati mezi Frankfurtem a Kolínem nad Rýnem. Budete se cítit jak na horské dráze, ale zároveň se budete řítit rychlostí 300 km/h. Ale ani taková jízda francouzským TGV mezi Lyonem a Paříží není od věci. Občas se dají jízdenky na tyto vlaky sehnat za 29.

19.3.2006 - Přehled států bez vízové povinnosti

Přidán seznam států, kam se dostanete bez nutnosti jakékoliv složité byrokracie. Když člověk vezme v úvahu že je na světě 193 států, tak zjistí že možnost svobodného cestování po světě je silně omezená, pokud nehodlá podstupovat kolotoč vyplňování někdy až nesmyslných formulářů.

18.3.2006 - Letiště Frankfurt - parkování zdarma

Pokud se v dnešní době člověk chystá vyrazit kamkoliv do světa letecky, zjistí že nejvýhodnější ceny letenek se dají pořídit z velkých letišť v zahraničí. Kdo takovéto výhody využívá častěji a hledá prostor kde uspořit další finance, tak poplatek za parkovné na letišti je jedním z nich. A právě letiště v německém Frankfurtu patří mezi největší v Evropě, odkud se levné letenky sehnat dají. Postupně přinesu rady jak zdarma parkovat na dalších německých letištích.

17.3.2006 - Facelift stránek

Jelikož webík začíná pomalu, ale jistě nabobtnávat, tak jsem se rozhodl k zásadnímu překopání struktury stránek, která by měla vést k větší přehlednosti. Předchozí verze už byla z hlediska možnosti dalšího rozšiřování neudržitelná a začínala být nepřehledná, proto jsem se pokusil z toho softu od Billa vytřískat co to jen šlo, výsledek můžete posoudit sami. Další nepatrnou novinkou, které si zajisté asi všimne každý, je konec anonymity, i když v sekci "personal" to tak zatím nevypadá :-)

10.3.2006 - Madeira

Přináším další porci fotek, tentokrát ze zeleného drahokamu uprostřed Atlantiku, jak je tento ostrov občas nazýván. Pokud se budete rozhodovat kam utéct před zimou a rádi podnikáte nenáročné treky, tak jednoznačně doporučuji.

9.3.2006 - Snížení cen zájezdů na Mauricius

Vy kteří se nyní chystáte na exotickou dovolenou na Reunion, Mauritius a Seychely, byste měly být na pozoru. Na těchto ostrovech, zejména na Reunionu, se šíří závažné horečnaté onemocnění chikungunya, které může skončit i smrtí, varuje Ministerstvo zahraničí. Pokud ale chcete nějakou tu kačku ušetřit, doporučuji vyrazit právě teď, kdy většina lidí se zalekne a zájezd zruší. Tím se otvírají dveře k nákupu levné dovolené.

7.3.2006 - Zdymadla

Byla založena nová rubrika, jelikož některé věci už nebylo možné nikam zařazovat. Snad tady nebude jen nezajímavý odpad co projde sítem, ale budu se snažit zde umisťovat věci týkající se mého okolí a pár informací o webu.

3.3.2006 - Capri

Dny jsou zatím krátké a noci dlouhé, takže jsem ze šuplíku vytáhnul pár fotek z mého loňského výletu a hodil je na webík. Moc jich není, jelikož je to tak malinký ostrov že tam vlastně ani není co fotit, i když je zároveň překrásnej.

1.3.2006 - Srí Lanka

I když trochu se zpožděním, ale přeci jen se mi konečně podařilo zpracovat fotogalerii o pohodovém prosincovém dobrodružství na Srí Lance, kde k večeři o Štědrý den jsem měl místo kapra hromadu banánů prokládanou kokosama :-)

27.2.2006 - Zeměpisný přehled

Nově byl u všech států které jsem až do dnešního dne navštívil přidán stručný zeměpisný přehled s informacemi o dané zemi a orientačním obrázkem, což by mělo vést ke snazší představě o poloze daného státu na kontinentě.

14.2.2006 - Kypr - dýchání historie

Aby toho ihned v začátku letošního roku nebylo málo, tak po krátké pauze jsem opět vyrazil za poznáváním nenápadného malého ostrova uprostřed Středozemního moře, kde dle průvodce na mě měla historie dýchat na každém rohu. Podle množství vojenských jednotek, které jsem na ostrově potkal, je zřejmě o budoucnost dějin plnohodnotně postaráno.

27.1.2006 - Madeira - první letošní výlet

V časných ranních hodinách jsem dnes dorazil domu z místa, které se často nazývá zeleným drahokamem uprostřed Atlantiku. Pokud bych měl zhodnotit dosud všechny mnou navštívené ostrovy, tak Madeira bude jednoznačně na prvním místě.

1.1.2006 - Nová webová adresa

Tak jsem si k dnešnímu dni dal malý dáreček v podobě nové webové adresy druhého řádu, která by měla být snadněji zapamatovatelná, ale hlavně jednoduše nalezena vyhledávači různého kalibru.

< zpět

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut