Orlí hnízdo,Výlet,Cesta,Trek,Pěšky na Orlí hnízdo,Kehlsteinhaus

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Průvodce - Fotky,Rady,Tipy

Průvodce

>> Orlí hnízdo
>> Orlí hnízdo - cestování do Německa
>> Orlí hnízdo - výlet, trek
>> Orlí hnízdo - mapa Německa
>> Orlí hnízdo - kniha návštěv

Sponzorované odkazy

 

Sponzorované odkazy

 

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > HITLEROVO ORLÍ HNÍZDO - VÝLET NA ORLÍ HNÍZDO

Orlí hnízdo - cestování, turistika, výlet, trek, stezka, cesta na Orlí hnízdo, Kehlstein, Kehlsteinhaus, fotky

Ať už jste do oblasti Obersalzberg dorazili vlakem nebo autobusem, budete řešit dilema jak se dostat od hlavního vlakového nádraží Berchtesgaden do místa označovaného na mapě jako Abfahrtsstelle-Kehlstein nebo na cedulích nápisem Berchtesgaden-Hintereck. Je to totožné místo, jenž bylo popsané v případě že sem dorazíte vlastním autem. Nachází se zde velké parkoviště pro zájezdové autobusy a osobní automobily. Též je tady obchod se suvenýry a muzeum (Dokumentation Oberslazberg - vstupné € 3,- pro dospělé, děti a studenti s ID zdarma) ukazující na fotkách záběry z doby kdy zde relaxoval a odpočíval Adolf Hitler.

Pěšky

Pokud máte dostatek času a náklady chcete srazit na minimum, pak se můžete vydat pěšky už od nádraží v případě že jste sem dorazili vlakem. Nejdříve jděte dle turistické mapy ke stanici Bergstation, odtud navažte na stezku číslo 2 a nakonec v lese na cestu číslo 3 až dojdete pod samotný vrchol na parkoviště, odkud vede vchod do skály.

Orlí hnízdo,Ofner Boden,Kehlstein,Berchtesgaden,Bavorsko,Německo

Orlí hnízdo,Ofner Boden,Kehlsteinhaus,Berchtesgaden,Bavorské alpy

Orlí hnízdo,Kehlsteinhaus,Eagles Nest,Berchtesgaden,Bayern

Ofner Boden - zastávka

Ofner Boden - odbočka do lesa

Turistické značení směr Kehlstein

Pokud přijedete kdykoliv mimo letní sezónu od dubna do října, tak Vám ani nic jiného nezbude pokud se chcete dostat až na vrchol hory Kehlstein, respektive navštívit horskou chatu Kehlsteinhaus. Cesta se dá zkrátit z vlakového nádraží autobusem pouze do 4 km vzdáleného místa Kehlstein-Busabfahrt autobusem číslo 838 (autobusová mapa) který jezdí celoročně (zpáteční lístek € 3.90, děti mezi 6 až 14 rokem € 1.70,-). Odtud už se musí vyrazit opravdu po svých.

Pěší stezka z bezplatného parkoviště

Doporučuji vyjít na Orlí hnízdo jedním směrem po stezce vedoucí lesem označovaná jako číslo 3, která je ráno perfektně nasvětlená sluníčkem. Lesní stezka začíná na kraji silnice v úseku označeném značkou Ofner Boden na kraji vozovky. Je zde i značka autobusové stanice (autobus sem jezdí také, ale málo často) a lavička, tudíž byste toto místo neměli minout. Do této části je nutné jít nejdříve po asfaltové silnici cca 1 km od starého štěrkového parkoviště (Maut), kde i doporučuji odstavit zdarma auto pokud dorazíte do Německa osobním automobilem. Chůze až na samotný vrchol Orlího hnízda se dá zvládnout pohodlnou chůzí za dvě hodiny. Cesta je celkem dobře značená ukazateli, které však postrádají časovou či délkovou míru.

Skalní výtah

Těsně pod vrcholem Orlího hnízda na konci horské silnice před vstupním portálem tunelu do skály, se můžete rozhodnout zda se svezete výtahem do samotné budovy Orlího hnízda či půjdete těch 124 výškových metrů pěšky. Samotná jednosměrná jízdenka výtahem stojí € 2.50,- (pro děti se jednosměrná neprodává) pro dospělého v jednom směru. Zpáteční je pak velice zvýhodněna za € 3,- (děti 6 až 14 let € 1.50,-), jelikož mnoho lidí chodí zpět dolů pěšky a vychutnává si výhledy do okolí. Statisticky vzato si jízdenku na výtah stejně kupuje méně než jedno procento návštěvníků, jelikož naprostá většina přijede autobusem a jízda s ním v sobě zahrnuje i poplatek za jízdu výtahem.

Chůze po horské silnici zpět do údolí

Zpáteční cestu do údolí je nejlepší absolvovat chůzí po vybudované silnici pro auta která vede na vrchol. Odpoledne je tato strana krásně nasvětlena a tak budete uchváceni nádhernými výhledy na okolní masívy. Navíc si alespoň uděláte představu o námaze, kterou bylo nutno vynaložit pro stavbu této silnice, aby se stihla postavit v tak krátkém čase.

Hitlerovo Orlí hnízdo Adolfa Hitlera,Kehlsteinhaus, Berchtesgaden

Orlí hnízdo,Kehlstein,Berchtesgaden,Bayern,Germany,Deutschland

Eagles Nest,Kehlstein,Berchtesgaden,Bayern,Germany

Orlí hnízdo na vrcholu strmé skály

Prudké stoupání v serpentinách

Strmý svah pod parkovištěm

Důležité je upozornit na zákaz pěší chůze po horské silnici vedoucí z Orlího hnízda do údolí, která je zakázána dopravní značkou. Pokud po silnici půjdete mimo květen až říjen, pak na ní potkáte mnoho lidí a cyklistů. I když porušujete v tomto období zákon, přesto by Vás snad nikdo neměl obtěžovat žádnými pokutami, jelikož nikomu nepřekážíte. Jestliže se však vydáte po silnici v hlavní sezóně kdy po ní jezdí autobus, pak se můžete vystavit riziku placení pokuty, jelikož silnice je opravdu úzká a když po ní jede autobus a k tomu se v cestě motají turisté může dojít snadno k nehodě. Vše záleží na vlastním zvážení situace podle toho kolik uvidíte lidí jít dolů pěšky po silnici.

Autobusem

Komu nezbývá mnoho času, nebo se necítí v dobré fyzické kondici, případně ho netrápí ceny jízdného, pak právě na něj čeká autobus číslo 849. Autobus Vás odveze buď přímo z autobusové stanice (zpáteční € 3.90 + € 14.50, děti od 6 do 14 let pak € 1.70 + € 8.00,-) poblíž vlakového nádraží v Berchtesgadenu, nebo pouze od placeného parkoviště pro auta (Abfahrtsstelle-Kehlstein) až těsně pod vrchol hory Kehlstein na otočné parkoviště pro autobusy.

Kehlsteinhaus,Orlí hnízdo,road,Berchtesgaden,Bavorské Alpy

Berchtesgaden,Eagles Nest road,Kehlsteinhaus,Bayern

Eagles Nest road,Obersalzberg,Berchtesgaden,Germany

Silniční tunel na Orlí hnízdo

Nádherný pohled z horské silnice

Hora Hohes Brett v pozadí

Z parkoviště pro auta stojí zpáteční jízdenka € 14.50,- (děti 6 až 14 let € 8,-), která v sobě zahrnuje i jízdu skalním výtahem v jádru hory Kehlstein do samotné budovy Kehlsteinhaus, která stojí na jejím vrcholu. Celková doba jízdy od vlakového nádraží až na parkoviště pod Orlím hnízdem trvá přibližně 50 minut každým směrem. Autobus jezdí pouze v sezóně (květen - říjen) denně po 25 minutových intervalech od 9 ráno do 16 hodin odpoledne. K přesnému naplánování cesty Vám může posloužit autobusový jízdní řád.

Kehlsteinhaus, Orlí hnízdo

Budova Orlího hnízda neboli Kehlsteinhaus, která jako jediná přežila v celém okolí Berchtesgaden druhou světovou válku bez zásahu po náletech Američanů je dnes zároveň restaurace, jež je otevřena  po celou dobu kdy autobusy vozí turisty na vrchol, poté je uzavřena. Mimo letní sezónu od května do října je uzavřena úplně. Cena německého zlatavého moku v půllitrovém balení stojí € 3.20, stejný objem limonády koupíte za € 2.60 a kafe pořídíte za € 3.80.

Orlí hnízdo,Eagles Nest,Bayern,Germany,Kehlsteinhaus

Orlí hnízdo,Kehlsteinhaus,Kehlstein,Berchtesgaden,Deutschland

Orlí hnízdo,Kehlstein,Berchtesgaden,Bavorsko,Německo

Orlí hnízdo - Kehlsteinhaus

Dubnový víkend na Orlím hnízdě

Adolfův výhled z Orlího hnízda

V případě že by Vám opravdu hodně vytrávilo po nenáročném treku na vrchol Kehlstein, pak si můžete šmáknout na vynikajícím řízku s bramborem a zeleninou za € 8.90. Při porovnání s cenami v našich horských končinách a turisticky významným místem jakým Orlí hnízdo bezesporu je, to nejsou ceny přemrštěné.

<< cestování do Německa | MAPA NĚMECKA >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut