Německo,Cestování,Doprava do Německa,Orlí Hnízdo,Vlak,Autobus

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Průvodce - Fotky,Rady,Tipy

Průvodce

>> Orlí hnízdo
>> Orlí hnízdo - cestování do Německa
>> Orlí hnízdo - výlet, trek
>> Orlí hnízdo - mapa Německa
>> Orlí hnízdo - kniha návštěv

Sponzorované odkazy

 

Sponzorované odkazy

 

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > HITLEROVO ORLÍ HNÍZDO - CESTOVÁNÍ DO NĚMECKA

Orlí hnízdo, Německo - doprava, cestování do Německa, Bavorska, oblast Berchtesgaden, vlak, autobus, autem

Letecky, letadlem

Ačkoliv se to může zdát téměř zbytečné se zmiňovat o letecké dopravě když se Bavorsko nachází za humny a ti co bydlí u západní hranice s našimi německými sousedy mají toto výletní sídlo téměř na dohled, přesto pro obyvatele severních Čech může být tento druh dopravy velice zajímavý a lákavý. Stejně tak kdo bydlí relativně blízko Vídně, může využít akční nabídku společnosti Austrian a koupit si levné letenky na vnitrostátní let do Salzburgu.

Levné letenky z Německa

Z německého letiště Leipzig (LEJ), které od našich severních hranic není nijak daleko se můžete dostat do rakouského Salzbugu (SZG) přímým leteckým spojením. Nízkonákladové letecké společnosti dnes nabízejí nejlevnější letenky téměř za směšné ceny oproti jiným druhům dopravy, a tak použití letecké společnosti TUIfly se přímo nabízí. U této společnosti lze v promo akci zakoupit zpáteční letenku již za 40,-, což pokud cestujete jako jednotlivec není přemrštěná cena. Její výše odpovídá komfortu rychlosti, pohodlí a bezpečnosti cestování. Nutno je však ještě přičíst náklady za dopravu na Lipské letiště, kam se snadno dostanete autem i vlakem (Sachsen-Ticket za € 26,- pro pět lidí, nebo za € 18,- pro jednoho). Ke snadnější orientaci v železniční dopravě při cestě na letiště Vám může posloužit železniční mapa Saska.

Letiště Salzburg - SZG

Po přistání na letišti v Salzburgu pak nastávají dvě varianty jak se dopravit do Německa. Ta jednodušší je možnost nastoupit do přímého autobusu číslo 836 který jede přímo do Berchtesgadenu. Ta druhá varianta zahrnuje přestup v Salzburgu, kterého můžete využít k prohlídce tohoto nádherného historického města. Stačí pouze usednout do autobusu (číslo 2) kterým se za 1.80,- dostanete do centra města k vlakovému nádraží (Salzburg Hauptbahnhof). Zde pak přestoupíte na autobus Watzmann-Express (číslo 840) který Vás doveze za 8,- přímo do 30 km vzdáleného německého města Berchtesgaden za 45 minut. Samotný výlet na Kehlsteinhaus se odtud dá podniknout několika způsoby.

Vlakem

Pokud nebydlíte na severu Čech jako já nebo nemáte rádi létání letadlem, tak potom můžete využít služeb německých spolkových drah, které mají položené koleje až do již zmíněného městečka Berchtesgaden. Pro ideální cestovní tarif pro Vaší cestu po síti Českých drah na hraniční přechod s Německem se budete muset dotázat v pokladně, jelikož cenové nabídky se mění stejně často jako osoby na pozici generálního ředitele ČD. Detailní železniční mapa České republiky Vám pak může posloužit k nalezení nejvýhodnější cesty, zejména pak jaký použít hraniční přechod pro přechod do Německa či Rakouska.

Jestliže se rozhodnete použít vlak, pak je nutno si na cestu vyhradit minimálně dva dny, jelikož stanice Berchtesgaden je tak trochu na konci světa a jezdí sem pouze osobní vlaky, tudíž z časového hlediska je to kapánek náročnější varianta, nežli příjemný let letadlem nebo kroucení volantu po dálnici. Konkrétní vlakový spoj doporučuji vyhledat pomocí německého vyhledávače spojů. Odkazy na jízdní řády najdete v sekci železniční doprava.

Levné jízdenky na vlak v Německu

Kdo není vlastníkem jakékoliv slevy umožňující mu nízkonákladově cestovat po Německu s DB (Deutsche Bahn), pak jako nejvýhodnější sleva na vlak se nabízí jízdenka Schönes-Wochenende-Ticket. Platí pouze v den zakoupení (a v den následující do 3:00) a lze ji využít jen v sobotu nebo neděli. Může na ní jet maximálně 5 dospělých osob, smíte používat pouze regionálních vlaků (S-Bahn, RB, IRE, RE) po celé síti DB a její cena činí při koupi v automatu na nádraží € 33,-. Tato sleva je výhodná pokud pojede pět dospělých osob najednou v sobotu tam a v neděli zpět.

Ten kdo pojede pouze po území Bavorska, tak může využít cenově výhodnější jízdenku Bayern-Ticket za € 27,- pro až 5 dospělých osob, která platí pouze na území Bavorska ve všech regionálních vlacích (S-Bahn, RB, IRE, RE), včetně těch které jezdí na mnichovské letiště pod označením S1 a S8, případně Bayern-Ticket Single za € 19,-. Jízdenka platí v pracovní dny od 9:00 do 3:00 následujícího dne, o víkendech celý den. Pokud máte čas během pracovních dnů, pak je tato nabídka úplně nabízí.

Oba produkty lze zakoupit v nádražních automatech jak v přechodové stanici Cheb/Marktredwitz, Česká Kubice/Furth in Wald, tak i Železná Ruda/Bayerisch Eisenstein. Pokud vlastníte embosovanou platební kartu, tak si lze obě jízdenky na vlak zakoupit z tepla domova na serveru www.bahn.de. Jedinou podmínkou pro zakoupení jsou minimálně tři pracovní dny před začátkem datumu platnosti kterou sami zvolíte.

Autem

Jízda osobním automobilem je až na velké odstavné parkoviště v údolí pod Kehlsteinem velice pohodlná bez jakýchkoliv složitých odboček nebo zmatečného značení. Dokonce téměř ani není nutná žádná podrobná mapa, jelikož je vše přehledně značeno.

Trasa přes Rakousko

Kdo bydlí v jižních Čechách, ten zřejmě vyrazí po české mezinárodní silnici E55 z které poté buď sjede na rakouskou dálnici A1, nebo pojede po silnici první třídy aby se vyhnul poplatkům za dálnici. Desetidenní dálniční známku na rakouské dálnice lze zakoupit za € 7.60,-, případně dvouměsíční za € 21.80,- nebo roční za € 72.60,-. Známky lze zakoupit na hranicích, nebo čerpacích stanicích. Z dálnice A1 pak v Salzburgu přejede na dálnici A8 směřující do bavorské metropole Mnichov. Po překročení státní hranice pak odbočí z dálnice ihned na prvním německém sjezdu označeného číslem 115.

Trasa přes Německo

Pro všechny ostatní řidiče kteří pojedou přes česko-německý hraniční přechod je směr vesměs shodný. Určitě 100% z nich využije dálnici jelikož její použití je bezplatné a navíc na některých úsecích je povolena neomezená rychlost. Téměř všichni budou směřovat buď přímo na dálnici A93 při směru od Chebu, nebo přes A6 též na A93 při jízdě od Plzně, případně pojedou po A92 pokud vyrazí přes Železnou Rudu nebo z jiného blízkého přechodu. Důležité je před Mnichovem najet na městský dálniční okruh na sjezdu číslo 72 z A9 označovaný směrem Salzburg/Innsbruck a toho se neustále držet i při sjezdu z okruhu na odbočce číslo 21. Pak už dále pohodlně pokračujete neustále ve směru na Salzburg po dálnici A8. Těsně před německo-rakouským přechodem pak musíte odbočit na sjezdu číslo 115.

Cestování v oblasti Berchtesgaden

Z obou sjezdů číslo 115 budete dále pokračovat po komunikaci první třídy B21 do obce Bad Reichenhall, kde odbočíte vlevo a budete se držet směru Bischofswiensen po silnici označenou jako B20. Přes tuto obec pouze projedete a dále už Vás bude zajímat pouze ukazatel ve směru Berchtesgaden. V této obci kam se lze dostat i vlakem pak budete nově sledovat ukazatel s názvem Berchtesgaden-Hintereck a Kehlstein. Ten Vás dovedete po příkrém stoupání do kopců po úzké silnici až na kruhák s velikým vydlážděným parkovištěm po levé straně, které je vzdáleného necelé 4 km od Berchtesgadenu. Z toho parkoviště odjíždí též autobus na samotný vrchol pod horskou chatou Orlí hnízdo. Za parkování se během hlavní sezóny na tomto parkovišti platí (€ 2.50,- na den) pomocí parkovacího automatu.

Parkování auta zdarma

Pokud plánujete jít na vrchol Kehlstein pěšky nebo nechcete platit za parkování, pak je výhodnější pokračovat dál cca 400 m a odstavit auto na neplaceném přírodním štěrkovém parkovišti mezi stromy, které je umístěno po pravé straně. Turistická mapa Berchtesgaden má toto místo označené pod názvem Maut (kasa na výběr mýta pro horskou silnici). V případě že by i zde v sezóně z nenadání vybírali parkovné, pak auto zaparkujte u některého z domů místních domorodců jenž leží v bezprostřední blízkosti parkoviště. Tato varianta je však velmi nepravděpodobná jelikož lidé jsou velmi pohodlní. Většina se nechá vozit autobusem, pěšky chodí na vrchol málokdo, tudíž parkují své automobilové miláčky na již zmíněném novém parkovišti a toto staré leží ladem. Svoji detailní cestu autem až na parkoviště můžete naplánovat pomocí Map24. Odkaz na plánovač tras naleznete v rubrice silniční doprava.

Autobusem

Existuje samozřejmě i možnost dopravit se do Berchtesgadenu také autobusem, ale tato volba není zdaleka jednoduchá a ani nijak cenově výhodná. Nejlevnější zpáteční jízdenku na autobus do Mnichova seženete u Student Agency za 750,- Kč při odjezdu z Prahy a to v pouze v případě že si ji koupíte minimálně 30 dní před odjezdem, jinak počítejte s částkou 1350,- Kč. Nutné je však ještě přičíst nemalé náklady za autobus z Mnichova do oblasti Berchtesgaden. Tato varianta cesty je zajímavá pouze v případě, že se Vám podaří v aukci u Student Agency vydražit jízdenku na autobus do Mnichova za jednu korunu a cestujete jako jednotlivec. To je pak bez debat.

<< průvodce | VÝLET NA ORLÍ HNÍZDO >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut