Orlí hnízdo,Hitlerovo Orlí hnízdo,Kehlstein,Berchtesgaden,Průvodce

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Průvodce - Fotky,Rady,Tipy

Průvodce

>> Orlí hnízdo
>> Orlí hnízdo - cestování do Německa
>> Orlí hnízdo - výlet, trek
>> Orlí hnízdo - mapa Německa
>> Orlí hnízdo - kniha návštěv

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > HITLEROVO ORLÍ HNÍZDO

Hitlerovo Orlí hnízdo - Kehlsteinhaus Low Cost Průvodce

Úvod

Orlí hnízdo Adolfa Hitlera je jednou z nejvyhledávanějších turistických atrakcí v oblasti Berchtesgaden, jež se nachází zhruba 150 km jihovýchodním směrem od německého Mnichova a necelých 30 km jižním směrem od rakouského Salzburgu. Správním střediskem této oblasti je stejnojmenné městečko Berchtesgaden, kam se dá snadno dopravit a zároveň odtud podniknout mnoho zajímavých turistických výletů do okolí.

Historie výstavby horské chaty, která leží ve výšce 1834 m.n.m. se datuje k roku 1937, kdy se reichsleiter Martin Bormann nadchl pro myšlenku postavit na vrcholu hory Kehlstein budovu (Kehlstein Teehaus) pro odpolední dýchánky při čaji jako dárek k padesátým narozeninám Adolfa Hitlera. Horu Kehlstein zvolil záměrně, jelikož se na ní nachází jedno z nejlepších míst pro výhledy do celého okolí Berchtesgadenu. Technicky náročný projekt který v sobě obsahoval výstavbu silnice a rozlehlého parkoviště až pod samotný vrchol hory, vjezdový tunel do útrob skály, výtah pro 12 osob a v neposlední řadě i samotnou budovu se podařilo postavit v neskutečně krátké době. Výstavba technicky ojedinělé 6,5 km dlouhé horské silnice pod samotný vrchol hory byla postavena za pouhých 13 měsíců. Její unikátnost je v tom, že v tak příkrém terénu obsahuje pouze jednu jedinou ostrou zatáčku (vracečka o 180 stupňů) a pouze pět tunelů o celkové délce 277 metrů. Celý úsek silnice o šířce 4 m pak překonává celkem 700 výškových metrů, což jej činí dosti prudkým po celé jeho délce. Stavba 124 metrů dlouhého tunelu uvnitř skály, stejně hluboké výtahové šachty a samotné budovy, která se stavěla zároveň s výstavbou horské silnice byla dokončena za neuvěřitelný jeden rok. Luxusní výtah s koženými sedačky pak vyveze pasažéry na vrchol za 41 sekund svižnou rychlostí 3 m/s. Celá tato technicky úchvatná stavba byla uvedena do užívání na podzim roku 1938. V historických německy a anglicky psaných knihách naleznete Orlí hnízdo Adolfa Hitlera pod názvy Kehlsteinhaus, Kehlstein Teehaus nebo Eagle's Nest.

Počasí - kdy vyrazit

Samotná budova na vrcholu i s výtahem ve skále je otevřená pouze v letní turistické sezóně od začátku května do konce října, což platí i o autobusu vozící turisty pod vrchol. V této době je ovšem nutno počítat s velkým počtem domácích i zahraničních turistů, kteří především o víkendu toto vyhlášené místo navštěvují. Po zbytek roku je Orlí hnízdo uzavřeno a navštěvují ho pouze opravdoví turisté, kteří si těch pár výškových metrů na vrchol vyjdou po svých, nebo vyšlápnou na kole. Pokud si nechcete dát v Orlí restauraci pivo za € 3.20,- a toužíte pouze po fantastickém výhledu do okolí bez davu turistů kteří Vám budou bránit ve focení a nerušeném odpočinku, pak sem určitě zavítejte mimo sezónu. Důležité je pouze si dopředu zjistit předpověď počasí abyste měli z Orlího hnízda tak nádherný výhled jako já a počítat s tím, že i na konci dubna je na vrcholu hory Kehlstein hodně sněhu. Odkazy na počasí ve světě naleznete v rubrice rady na cestu. Stačí pouze do vyhledávacího políčka zadat název Berchtesgaden. Ideální je Orlí hnízdo Adolfa Hitlera navštívit při cestě na dovolenou do jižní Evropy, nebo pokud jedete na letiště Mnichov a rádi si uděláte příjemný výlet, případně jako součást výletu na Oktoberfest do mnichovské metropole.

Pokud máte obavy z cesty veřejnou či vlastní dopravou do Bavorska, pak se organizují poznávací zájezdy do Německa s výletem na Orlí hnízdo Adolfa Hitlera včetně dalších zajímavých míst nejen v Bavorských Alpách. Výběr vodného okruhu které nabízí Invie už záleží pouze na Vás.

Orlí hnízdo

Orlí hnízdo,Kehlsteinhaus,Eagles Nest,Kehlstein,Obersalzberg

Orlí hnízdo

Hitlerovo Orlí hnízdo Adolfa Hitlera,Kehlsteinhaus,Kehlstein

Kehlstein

Kehlstein,Berchtesgaden,Bavorsko,Bavorské Alpy,Německo

Berchtesgaden

Berchtesgaden,Bavorské Alpy,Bavorsko,Německo

 

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut