Madeira,Ostrov Madeira,Low Cost Průvodce,Last Minute Dovolená

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Průvodce - Fotky,Rady,Tipy

Průvodce

>> Madeira
>> Madeira - počasí
>> Madeira - informace, ceny
>> Madeira - letenky
>> Madeira - cestování
>> Madeira - ubytování
>> Madeira - zajímavosti, výlety
>> Madeira - turistika, treky
>> Madeira - mapa
>> Madeira - kniha návštěv

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > MADEIRA - PRŮVODCE

Ostrov Madeira - Low Cost Průvodce

Úvod

Ostrovu Madeira se říká Ostrov květů, Ostrov věčného jara, drahokam uprostřed Atlantiku, nebo také zelená Perla Atlantiku. Na mapě ho najdete několik set kilometrů na sever od Kanárských ostrovů a skoro celou tisícovku kilometrů na západ od mateřského Portugalska.

Na své si na ostrově Madeira příliš nepřijdou klasičtí turisté vyhledávající pohodlnou dovolenou u moře. Na ostrově se nachází totiž pouze jedna přírodní písečná pláž, takže notorickým povalečům nezbývá než se spokojit s hotelovým bazénem, který vlastní snad každý lepší komplex. Komu ale bazén přece jen nebude stačit, může vyrazit s cestovní agenturou či sám na přibližně padesát kilometrů vzdálený ostrov Porto Santo, kde je písku a koupacích možností dostatek. Nachází se na něm téměř 9 km písečných pláží, což na 11 km dlouhý ostrov je více než dost. Je však nutno počítat s tím, že je Madeira obklopena chladným Atlantikem, který ani v nejteplejších letních měsících nedosahuje teplot vhodných k odpočinkovému koupání, jenž nabízí například ostrov Ibiza.

Naopak jako v ráji se na Madeiře budou cítit vyznavači pěší turistiky, jelikož celé vnitrozemí zaplňují dosti vysoké kopce a hory, jenž jsou stejně příkré jako některé Kanárské ostrovy. Pohoří je pokryté vavřínovými lesy, částečně holé a ve vyšších polohách skalnaté, které přímo láká k pohodovým či kapánek náročnějším túrám. Místní specialitou jsou výlety hojně využívané především starší generací návštěvníků po takzvaných levadách, což jsou uměle vybudované zavlažovací kanály, jimiž se svádí dešťová voda do vyprahlých údolí. Vedle každé levady vede zároveň úzký chodníček, který původně sloužil pouze k jejich údržbě. V poslední době jsou však ve stále větší míře využívány spíše jako turistické stezky. Každý rok k nim přibývají postupně nově upravené úseky a počet návštěvníků, kteří na ostrov Madeira přijíždějí trávit aktivní dovolenou neustále stoupá.

Zajímavosti - co navštívit a nevynechat

Věčné jaro, kvetoucí zahrady, idylické turistické trasy, na které se můžete vydat pěšky či autem, to všechno jsou atributy které uslyšíte před odjezdem na Madeiru. Vše co se dozvíte je pravdou a realitou, což se o mnoha místech říci nedá. Kdo okusí alespoň jednu z mnoha nádherných procházek kolem levad nebo v horách které Madeira nabízí, nemůže domu odjet nespokojen. Jestliže si netroufáte cestovat sami po vlastní ose a zařizovat si vše od levné letenky až po ubytování, pak si můžete vybrat Last Minute zájezdy na Madeiru u prodejce Invia.
 
Funchal - vilová čtvrť Monte nad městem, botanické zahrady, jízda v proutěných saních po silnici do Funchalu za plného provozu
Porto Moniz - koupání v mořském bazénu vybudovaného ve skalách
Pico Ruivo - trek z Pico do Arieiro na nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo
Santana - městečko proslulé tradičními domky se střechou ze slámy
Levady - procházky podél téměř 2000 km zavlažovacích kanálů
 

Madeira - Santana

Santana,Madeira,Portugalsko,Portugal

Madeira - Ponta do Pargo

Ponte de Pargo,Madeira,Portugalsko,Portugal

Madeira - Porto da Cruz

Porto da Cruz,Madeira,Portugalsko,Portugal

Madeira - Funchal

Funchal,Madeira,Portugalsko,Portugal

 

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut