Madeira,Funchal,Levné,Nejlevnější ubytování,Hostel,Hotel

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Průvodce - Fotky,Rady,Tipy

Průvodce

>> Madeira
>> Madeira - počasí
>> Madeira - informace, ceny
>> Madeira - letenky
>> Madeira - cestování
>> Madeira - ubytování
>> Madeira - zajímavosti, výlety
>> Madeira - turistika, treky
>> Madeira - mapa
>> Madeira - kniha návštěv

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > MADEIRA - LEVNÉ UBYTOVÁNÍ NA MADEIŘE - HOTEL

Ostrov Madeira - levné, nejlevnější ubytování, hostel, hotel, apartmán, studio

Možnosti ubytování

Z důvodů velkého množství návštěvníků zejména ze severských zemí, kteří sem přijíždějí za sluníčkem především v zimních měsících, jsou zde ceny ubytování více než nadprůměrné, tudíž se zde levné ubytování shání velice obtížně. Oproti jiným evropským ostrovům ať již v Atlantickém oceánu, nebo ve Středozemním moři se nejlevnější ubytování v dané cenové kategorii pohybuje v průměru na jedenapůlnásobku vůči cenám obvyklým na jiných turistických ostrovech. Například na ostrově Ibiza máte za stejné peníze ubytování i s polopenzí. Zde jednoznačně platí zlaté pořekadlo "jiný kraj, jiný mrav".

Pokud se rozhodnete tuto položku vynechat a zvolit spaní v přírodě, tak předem bych chtěl upozornit, že ani při hledání vhodného místa pro přespání autem, se nevyhnete dlouhému hledání než narazíte na dobré místo, kde by se dal postavit stan. Ostrov je v podstatě jedna velká skála a tudíž mnoho místa na přenocování zde není, i když každý den jsem narazil na pár zajímavých míst kde by se dalo celkem pohodlně zakotvit, bylo jich ovšem ale velice málo. Přenocování pod otevřeným nebem moc nedoporučuji z důvodu častého deště, který se nevyhne snad jedinému dni a i kdyby zrovna nepršelo, tak vysoká vlhkost a ranní rosa zařídí své.

V případě že se rozhodnete zakotvit svůj stan raději v kempu, pak o jediném kempu kterém mám informace se nachází na severozápadním pobřeží v obci Ribeira da Janela, jenž leží 5 km východně od Porto Moniz. Pokud se vydáte silnicí od pobřeží do vnitrozemí, pak kemp nemůžete minout. Leží přímo u vodního kanálu, který svádí vodu z hor. Aktuální ceny mi bohužel nejsou známé. Uvítám nejnovější informace v knize návštěv.

Kdo si myslí že sežene nějaké levné ubytování na místě, tak bude velice zklamán. Portugalci na tento druh shánění ubytování nejsou zvyklí a navíc ceny po příjezdu na místo jsou vždy vyšší než při včasné rezervaci. Při individuálním cestování se jako nejsnazší varianta nabízí možnost si rezervovat své ubytování přes internet, jelikož nákup samotného ubytování zřejmě žádná tuzemská cestovní kancelář nenabízí. Kdo se bojí nákupu na internetu, tak pak mu nezbude nic jiného než se nechat vést za ručičku od CK a koupit si celý zájezd.

Nejlevnější ubytování

Při brouzdání na internetu naleznete mnoho stránek s nabídkou pronajmutí hned celého domu, nebo apartmánu. Tyto praktiky jsou zde celkem běžné, avšak jsou vhodné pouze při hromadném cestování. Čím více osob cestuje společně, tím jsou ceny zajímavější.

Ačkoliv to bývá většinou opačně, tak na Madeiře nejlevnější ubytování seženete v hlavním městě. V jiných oblastech naleznete spíše luxusnější a dražší rezidence. V databázi klasických hostelů, naleznete pouze jeden a to za € 15,-, navíc pouze při větším množství lidí ubytovaných najednou. Osobně doporučuji relativně levný hotel Duas Torres, který za ještě solidní peníze nabízí velké apartmány s kuchyňkou a parkoviště pro hosty zdarma. Přes ulici se pak nachází velké nákupní centrum i se supermarketem, čímž lze ušetřit další nemalé finanční prostředky. Pokud hledáte apartmán pro dlouhodobější trávení dovolené, pak pestrou nabídku naleznete na madeira-island.com. Níže uvedené ceny platí za osobu a noc ve dvoulůžkovém pokoji při plném obsazení pokoje.

Funchal - nejlevnější ubytování

Residencial Vila Camacho - Beco Da Amoreira 26 € 15,-
Hotel Duas Torres - Estrada Monumental 239 - osobně vyzkoušen a doporučuji € 17.75,-
Hotel Vila Ramos - Azinhaga da Casa Branca 7 € 24,-
Hotel Imperatriz - Rua Imperatriz Dona Amélia 72 € 24,-
Hotel Gorgulho - Do Gorgulho 1 € 26.40,-
Hotel Windsor - Rua das Hortas 4/C € 27.50,-

<< cestování po Madeiře | ZAJÍMAVÁ MÍSTA >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut