Madeira,Počasí na Madeiře,Portugalsko,Teplota moře,vody

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Průvodce - Fotky,Rady,Tipy

Průvodce

>> Madeira
>> Madeira - počasí
>> Madeira - informace, ceny
>> Madeira - letenky
>> Madeira - cestování
>> Madeira - ubytování
>> Madeira - zajímavosti, výlety
>> Madeira - turistika, treky
>> Madeira - mapa
>> Madeira - kniha návštěv

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > MADEIRA - AKTUÁLNÍ ONLINE PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

Madeira, Portugalsko - aktuální předpověď počasí online, teplota moře, vody, vzduchu

Počasí na Madeiře - kdy vyrazit

Kdo se chce v zimních měsících schovat před studenou zimou v Evropě a zároveň ji nechce opustit, tak má na výběr buď navštívit jeden z Kanárských ostrovů, Azorské ostrovy nebo právě Madeiru, jelikož žádný ze Středomořských ostrovů nenabízí tak stabilní počasí s relativně vysokými teplotami. Díky své jedinečné poloze v Atlantickém oceánu má portugalský ostrov Madeira příjemné počasí po celý rok, což je dáno zejména vzdáleností od kontinentálního pobřeží Evropy. To čemu ale Madeira vděčí nejvíce je Golfský proud jenž zaručuje celoročně relativně vysoké teploty moře které ohřívá příjemně vlhký vzduch bez větších teplotních výkyvů mezi dnem a nocí.

Téměř celý rok je na ostrově Madeira velmi příjemné teplo, a jelikož poměrně často lehce sprchne, bují zde a kvete vegetace všeho druhu. Nejvíce patrné je to zejména v období okolo Velikonoc, kdy tu probíhají jarní Slavnosti květů. Pokud ale vyrazíte i kdykoliv jindy, tak vždy narazíte na kvetoucí louky plné různých rostlin, obzvláště na jižním pobřeží. Průměrné teploty vzduchu dosahují v červenci a srpnu 25 °C, což zrovna není ideální období pro návštěvu jelikož oproti našemu klimatu by Vám mohla být zima. Naopak v zimě většinou neklesnou pod 18 °C ve stínu a dovolují tak absolvovat příjemné treky v přírodě nebo procházky ve městě.

Je nutné si též uvědomit velké rozdíly mezi aktuálním počasí na různých koutech ostrova. V hlavním městě Funchalu může být například krásně jasno a na opačné straně může být obloha zcela zatažená a lehce mrholit. Tyto rozdíly jsou samozřejmě nejvíce patrné zejména v zimě, tudíž je dobré mít vždy po ruce deštník nebo pláštěnku.

Pro koupání v moři je však nutné být kapánek otužilý jelikož ani v létě se teplota moře nevyšplhá do závratných výšin. Teplota vody se v létě ohřeje na 23 °C, v zimě pak klesá na 17 °C. Je to něco podobného jako koupání na Algarve v Portugalsku, rychle rozrazit vlny a hupky šupky do ručníku.

Dlouhodobá předpověď pořasí

Z naměřených hodnot v minulých letech je možno vypozorovat dlouhodobou statistiku teplot vzduchu, moře a dešťových srážek ve Funchalu.

Madeira - Funchal

I.

II.

III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI.

XII.

teplota vzduchu ve dne 19 18 19 19 21 22 25 25 24 23 22 19
teplota vzduchu v noci 13 13 13 14 16 17 19 19 19 18 16 14
teplota moře, vody 17 17 18 19 19 20 21 22 23 23 21 21
sluneční svit - hodin/den 5 6 6 7 7 7 8 8 8 7 5 5

dešťové srážky (mm)

64 74 79 33 18 5 0 0 25 76 89 84

Aktuální počasí online - Funchal

Jestliže Vás zajímá online předpověď počasí na několik následujících dní dopředu, pak odkazy na nejlepší servery které nabízejí předpověď počasí ve světě naleznete na stránce s informacemi na cestu. Stačí zadat název Madeira.

Jaká je aktuální teplota vzduchu, směr větru a tlak v hlavním městě Funchal je patrno z obrázku:

  Madeira - aktuální online počasí Funchal

<< průvodce | INFORMACE >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut