Madeira,Zajímavosti,Výlety,Památky,Funchal,Porto Santo,Fotky

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Průvodce - Fotky,Rady,Tipy

Průvodce

>> Madeira
>> Madeira - počasí
>> Madeira - informace, ceny
>> Madeira - letenky
>> Madeira - cestování
>> Madeira - ubytování
>> Madeira - zajímavosti, výlety
>> Madeira - turistika, treky
>> Madeira - mapa
>> Madeira - kniha návštěv

Sponzorované odkazy

 

Sponzorované odkazy

 

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > MADEIRA, ZAJÍMAVÁ MÍSTA, ZAJÍMAVOSTI, VÝLETY

Ostrov Madeira, Porto Santo - zajímavá místa, zajímavosti, památky, výlety, fotky

Téměř nenáročné idylické treky kolem nekonečných kanálů (levad) a věčně zelených strmých svahů jsou hlavním turistickým magnetem, který na Madeiru zavede každoročně tisíce návštěvníků. Možnost velkého výběru tras dle délky a náročnosti se zamlouvá především starší generaci návštěvníků, které zde potkáte na každém rohu. Kdo však touží navštívit i jiná místa než jen vyšlapané cestičky kolem levad, pak si určitě též vybere, i když z omezené nabídky. V nouzi největší pak můžete zavítat na místní vyhlášené golfové hřiště a prubnout green nebo se svézt na pirátské lodi která kotví ve Funchalu.

Funchal ****

Hlavní město Madeiry se nachází v jižní části ostrova, necelých 20 km od letiště. Funchal se rozkládá kolem přístavní zátoky, kterou obklopují strmé stráně, na jejichž svazích stojí mnoho domků a vilek s nádherným výhledem na moře, kde kotví velké výletní lodě. Mezi nimi ční do výšky vrcholky kostelních věží, kterých je na malém místě poměrně velké množství. Samotné centrum města má historický nádech a své kouzlo, i když není nijak veliké.

Funchal,radnice,Madeira,Portugalsko

Funchal,náměstí,Madeira,Portugalsko

Funchal,centrum,Madeira,Portugalsko

Funchal

Funchal - náměstí

Funchal - centrum

Velkou atrakcí je vysutá lanovka, která vede z přístavu do luxusního předměstí Monte ležícího nad městem. Tato čtvrť leží ve výšce 550 metrů, kde narazíte na mnoho honosných vil, drahých hotelů té nejvyšší kategorie a botanických zahrad. Poblíž horské stanice lanovky je to pak jen kousek k poutnímu kostelu Nossa Senhora de Monte, kde se nachází hrob císaře Karla I., který musel po pádu habsburské monarchie opustit svou vlast a uchýlil se svou rodinou na Madeiru. Císař ale nepřivykl zdejšímu vlhkému klimatu a zemřel na zápal plic. Další zajímavou atrakcí opět v blízkosti kostela je umělecký tématický park s exotickými rostlinami z různých koutů světa.

Funchal,Monte,kostel,Karel I,Madeira,Portugalsko

Funchal,přístav,Madeira,Portugalsko

Funchal,nábřeží,Madeira,Portugalsko

Funchal - Monte - hrob Karla I.

Funchal - přístav

Funchal - nábřeží

Neméně známou atrakcí, kterou absolvuje mnoho lidí mířících zpět do údolí je prudký sjezd na proutěných saních po asfaltové silnici za plného provozu. Ceny za tuto jízdu, zhruba 2 km dlouhého úseku nejsou nijak nízké (1 osoba € 15,-, 2 osoby € 25,-), přesto je o ní obzvláště za pěkného počasí veliký zájem. Pokud si rádi prohlížíte moře květů a nádherných květin, pak můžete zamířit do Botanické zahrady Jardim Botánico, kde se dozvíte jak se jmenují všechny ty kvetoucí kytky, které zda potkáte na každém rohu. Pro základní představu o městě a rozmístění jednotlivých částí může posloužit podrobná mapa Funchalu.

Porto Moniz ***

Porto Moniz je malé městečko, které se nachází v severozápadní části ostrova, kam se lze dopravit veřejnou dopravou. Samotná obec Porto Moniz nenabízí žádnou úchvatnou architekturu, kterou by přijíždělo obdivovat velké množství turistů. Naopak mezi hlavní atrakce patří možnost pozorovat jak se o skály se tříští mohutné vlny, zejména v době kdy se na otevřeném Atlantiku rozbouří moře a fouká silný vítr.

Porto Moniz,Madeira,Portugalsko

Porto Moniz,koupaliště,Madeira,Portugalsko

Porto Moniz,bazény,Madeira,Portugalsko

Porto Moniz

Porto Moniz - Atlantik

Porto Moniz - bazény

Díky absenci kvalitního mořského plážování, které Madeira postrádá je zajímavou atrakcí koupání v mořském bazénu (nazývané lido) vybudovaném v přímořských skalách, do kterého se přes jeho okraj neustále přelévají prudké vzedmuté vlny a zajišťují tak nepřetržitě přísun čerstvé vody. Má to ale i své nevýhody v podobě neustále chladné vody, což od koupání odradí mnoho zájemců i v letní sezóně. Vstupné na koupaliště s mořskou vodou je € 2.60,-.

Santana ***

Na severovýchodním pobřeží Madeiry, kam vede z Funchalu kvalitní rychlostní komunikace a je snadno dostupné autobusem, leží obec Santana s více než 10 000 obyvatel. Ačkoliv by se dal očekávat ve městě nějaký cvrkot, přesto na vás zapůsobí Santana ospalým dojmem, který bude kompenzovat pouze několik málo restaurovaných domků z doby dávno minulé. Tento typ stavení se nazývá casa de colomo.

Santana,Madeira,Portugalsko

Santana,casa de colomo,Madeira,Portugalsko

Santana,tradiční domky,Madeira,Portugalsko

Santana

Santana - casa de colomo

Madeira, Santana - domky

Domky si můžete prohlédnout například ve skanzenu, který leží u hlavní průjezdové silnice obcí na okraji města. Skanzen v sobě zahrnuje dva domky s turistickou kanceláří. Vstup je zdarma. V dobrém stavu je též zahlédnete při procházce obcí, z nichž některé využívají jejich majitelé jako obchůdek s prodejem ručně vyrobených výrobků. Jedna zmenšenina domku se nachází na rohu křižovatky při průjezdu obcí po hlavní silnici.

Ponta do Pargo **

Na nejzápadnějším cípu Madeiry leží malá obec Ponta do Pargo, skrz níž vede hlavní silnice kolem celého ostrova, tudíž se lze do vesničky dopravit i veřejnou dopravou při cestě do města Porto Moniz. V samotné obci nic nehledejte a rovnou zamiřte k prudkým skalním srázům, nad kterými se tyčí maják. Až k majáku vede pěkná asfaltová silnice, která je zakončena prostorným parkovištěm a nádhernou vyhlídkou.

Ponta do Pargo,Madeira,Portugalsko

Ponta do Pargo,maják,Madeira,Portugalsko

Ponta do Pargo,konec světa,Madeira,Portugalsko

Ponta do Pargo

Ponta do Pargo - maják

Ponta do Pargo - konec světa

Jestliže jste již v minulosti navštívili pevninské Portugalsko, pak vám pohledy na širý Atlantik z Ponta do Pargo budou připomínat téměř totožné místo na konci světa, jako je Cabo da Roca v Portugalsku nedaleko Lisabonu. To že se nacházíte na západním výběžku pocítíte na vlastní kůži dle silného větru vanoucího od západu, který vám ani nedovolí se přiblížit na samotný okraj útesu, abyste mohli zaznamenat několik fotek.

Porto Santo **

Ostrov Porto Santo ležící necelých 50 km od svého většího souseda Madeiry zaujme zejména toho, kdo se rád opaluje a koupe na písečné pláži. Nabízí se mu zde osmikilometrová, ničím nepřerušovaná písečná pláž. Ve skutečnosti je to průměrná pláž, kterých kdekoliv v Evropě naleznete mnoho, ale oproti Madeiře je luxusní, jelikož ta žádnou podobnou na celém svém pobřeží nenabízí, vyjma několika kamenitých a navíc černých pláží. Jediné co vám celou koupačku znepříjemní je teplota chladného Atlantického oceánu, která ani v letních měsících nepřekoná 23 °C.

Porto Santo,Cidade Vila Baleira,Portugalsko

Porto Santo,písečná pláž,Portugalsko

Porto Santo,pobřeží,Portugalsko

Porto Santo

Porto Santo - pláž

Porto Santo - pobřeží

Pro návštěvu ostrova vám postačí snadno jeden den, jelikož více než onu písečnou pláž není co obdivovat. Hlavní městečko je ve svých uličkách tiché, jak je rok dlouhý. Pokud porovnáte vynaložené náklady na trajekt a to kvůli čemu jste na Porto Santo vyrazili, pak stejně draze vyjde koupě letenky na ostrov Fuerteventura, kde podobných písečných pláží je hned několik a Atlantik stejně chladný. V případě, že se rozhodnete ostrov Porto Santo navštívit, pak více informací o trajektu najdete v sekci cestování po Madeiře.

<< levné ubytování | TURISTIKA >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut