Madeira,Cestování po Madeiře,Autobus,Trajekt,Autopůjčovna

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Průvodce - Fotky,Rady,Tipy

Průvodce

>> Madeira
>> Madeira - počasí
>> Madeira - informace, ceny
>> Madeira - letenky
>> Madeira - cestování
>> Madeira - ubytování
>> Madeira - zajímavosti, výlety
>> Madeira - turistika, treky
>> Madeira - mapa
>> Madeira - kniha návštěv

Sponzorované odkazy

 

Luko2>cestování> MADEIRA,CESTOVÁNÍ PO MADEIŘE,AUTOBUS,TRAJEKT

Ostrov Madeira - doprava, cestování po Madeiře - autobus, autopůjčovna, trajekt na Porto Santo

Autobusem

Na Madeiře existuje poměrně hustá síť autobusových spojů, i když na naše poměry to není žádný zázrak. Je to dáno tím že část turistů vozí po ostrově organizované zájezdové autobusy a zbytek mají vypůjčený automobil z autopůjčovny. Díky tomu autobus využívají pouze místní obyvatelé. Pokud přeci jen se rozhodnete využít služeb veřejné dopravy, pak navštivte informační kancelář v centru Funchalu, kde si můžete koupit autobusový jízdní řád a podle něj si sestavit trasy na které se hodláte vydat. Jízdní řád a ceny autobusů pro dopravu ve Funchalu a v blízkém okolí naleznete na serveru horariosdofunchal.pt.

Autobusové linky podél jižního pobřeží jsou obsluhovány v mnohem kratších intervalech než linky na severu, což je dáno velkou hustotou hotelů na jižním slunečném pobřeží. Kdo se však rozhodne pro absolvování některé z mnoha turistických atrakcí narazí na problém s absencí hromadné dopravy do těchto lokalit. Jsou místa kam se veřejným autobusem nedostanete vůbec, nebo jen nedostatečně či oklikou. Proto se určitě vyplatí nespoléhat pouze na autobus a zapůjčit si auto alespoň na pár dní pro absolvování nejvzdálenějších, nebo těžce přístupných míst. A úplně ideální je mít půjčené auta dvě a uprostřed cesty si vyměnit klíčky.

Autem

Auto je ideální dopravní prostředek pro toho, kdo chce nezávisle a detailně poznat celý ostrov a neválet se pouze u hotelového bazénu. Ačkoliv se do mnoha míst dostanete autobusem, přesto jste časově vázáni jízdními řády. Jestliže cestujete ve více lidech, pak volba na půjčení auta je více než jasná. Dokonce i ušetříte peníze, než kdybyste se vozili autobusy. Navíc ne každý hotel se nachází na místě, jenž leží blízko autobusové zastávky, případně jezdí spoj do většího města v dlouhých intervalech.

Autopůjčovny

K vypůjčení auta je nutné vlastnit platný řidičský průkaz s alespoň dvěma roky praxe za volantem (záleží jak u které společnosti). Nevím jak moc starý může řidičák být, ale já používám model vydaný v roce 1999 a doposud jsem s ním nikde problémy neměl. Vypůjčit si lze auto téměř všude. Kdo přijede na Madeiru s cestovní kanceláří, tak ten využije zřejmě pobočku autopůjčovny některé z renomovaných celosvětových společností v letovisku, nebo vše nechá na delegátovi. Ten kdo přiletí na vlastní triko si může zapůjčit auto přímo na letišti. Na výběr je z mnoha společností, ale ne každá autopůjčovna má nízké ceny.

Levné autopůjčovny

Na letišti jsem si zapůjčil auto Nissan Micro u autopůjčovny Auto Jardim. Přímo u této společnosti jsem rezervaci však neprováděl z důvodu vyšších cen, než při rezervaci přes celosvětový rezervační systém. Ten díky velkému objemu půjčených aut nabízí značné slevy. Každá půjčovna aut do databáze denně poskytuje své aktuální nabídky a tak se ceny v čase mění. Konečná cena za 7 dní vypůjčení činila € 156,-, což po přepočtu na jeden den je € 22.30,-. Cena je to všeobecně příznivá, na Madeiru absolutně nejnižší kterou můžete najít, ale oproti Kanárským ostrovům a jiným španělským destinacím poněkud vyšší.

Co se týče dalších výdajů za cestování autem, tak pokud nepočítám nutné tankování u čerpacích stanic, která mají snad všechny na chlup stejné ceny se dalších výdajů nemusíte obávat. I když je celý ostrov protunelován skrz na skrz a nové tunely se stále staví, tak se nikde za průjezd tunelem neplatí ani cent. Též za užívání rychlostní komunikace na kterou narazíte na jižním pobřeží se nic neplatí. Tudíž stačí na letišti natočit motor a vyrazit po adrenalinové dálnici kolem jižního pobřeží ke svému ubytování.

Trajektem, lodí na Porto Santo

Pravidelné lodní spojení existuje mezi Funchalem na Madeiře a Vilou Baleira na Portu Santu. Trajekt společnosti Porto Santo Lines zajišťuje spojení nejméně jednou denně. Plavba trvá přibližně 2,5 hodiny. Cena lodního lístku pro dospělou osobu závisí na ročním období kdy ostrov navštívíte a také zda se budete vracet z ostrova ve stejný den či později. V letní sezóně od dubna do září pořídíte denní zpáteční lodní lístek na trajekt za € 59.30,-. Pokud na ostrově Porto Santo zůstanete alespoň jednu noc, pak je trajektový lístek levnější a vyjde na € 49.40,-. V ostatních měsících v roce je jízdné o € 8,-, respektive € 9,- levnější.

 

<< doprava na Madeiru | LEVNÉ UBYTOVÁNÍ >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut