Madeira,Levné letenky,Letecky,Letiště,Doprava na Madeiru

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Průvodce - Fotky,Rady,Tipy

Průvodce

>> Madeira
>> Madeira - počasí
>> Madeira - informace, ceny
>> Madeira - letenky
>> Madeira - cestování
>> Madeira - ubytování
>> Madeira - zajímavosti, výlety
>> Madeira - turistika, treky
>> Madeira - mapa
>> Madeira - kniha návštěv

Sponzorované odkazy

 

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > MADEIRA,DOPRAVA NA MADEIRU,LETENKY,TRAJEKT

Ostrov Madeira - doprava, cestování na Madeiru - letecky, letadlem, levné letenky, letiště, trajekt

Letecky, letadlem

Jelikož tento ostrov neleží zase tak úplně za rohem, tak přeprava letadlem je více než nutností, pokud tedy člověk nechce jet autem, vlakem, nebo autobusem do Portugalska či Španělska a tam se pak nalodit na nákladní loď. Pro běžného turistu, který nemá velké zkušenosti s nákupem levné letenky na internetu, vychází nejvýhodněji si zakoupit celý zájezd od jakékoliv CK, která má Madeiru ve svém katalogu k dispozic. Pokud se za běžných podmínek rozhodnete koupit letenku v kamenném obchodě či na internetu, tak nákup samostatné letenky ve většině případů vyjde dráž než koupě celého zájezdu.

Levné letenky z Německa, Anglie

V případě že zvolíte individuální cestování, pak možností na výběr moc není. Standardně se dá pořídit zpáteční letenka od TAP Air Portugal za cca 13.000,-Kč s přestupem v Lisabonu. Občas bývají i ojedinělé akce, kdy lze zakoupit letenku již za čtyřmístnou sumu. Kdo má blízko Vídeň, může využít levnější nákup letenek pro odlet z rakouské metropole. Další varianty bývají více komplikované, jelikož je většinou nutno se přepravit na zahraniční letiště v západních zemích, odkud se tato destinace nalétává častěji, než jen pouze jednou týdně. Mezi tyto letiště patří například německý Frankfurt a Mnichov, nebo anglický London Gatwick. Odměnou za náročnější způsob přepravy bývá zajímavá cena letenky, která pak za určitých podmínek vyjde celkově na cca 200,-/£ 150,-.

Mnohem levnější způsob dopravy na Madeiru je použití nízkonákladové letecké společnosti easyJet, která jako první čistě nízkonákladová aerolinie propojí od listopadu roku 2007 letiště Funchal na Madeiře s letištěm London Stansted v Anglii a letištěm Bristol ve Walesu. Z obou těchto letišť lze zakoupit nejlevnější zpáteční letenku do Funchalu za stejnou cenu £ 50,- což představuje zhruba 2100,- Kč. Podmínkou získání letenky za tyto ceny je ovšem včasná rezervace. Na londýnské letiště Stansted se lze snadno a levně dopravit z několika míst v České republice nebo z blízkého pohraničí. Podle toho k jakému letišti to máte nejblíže či dle aktuálních cen letenek konkurence můžete využít několik variant.

V blízké budoucnosti lze očekávat i příchod letecké společnosti Ryanair, která bude zřejmě své první letecké spojení na Madeiru směrovat ze svých základen v Irsku a Velké Británii, případně z kontinentálního Portugalska, tudíž se cenová konkurence ještě přiostří a ceny letenek ještě více klesnou. Ostatně stejně tomu tak bylo i v případě nedalekého souostroví Kanárských ostrovů, kam již obě významné letecké společnosti létají.

Levné letenky z ČR

Pro odlet z Prahy se nabízí opět letecká společnost easyJet která nalétává obě zmíněné letiště ve Velké Británii. Nejlevnější zpáteční letenku do Londýna lze zakoupit za 1800 Kč, v případě Bristolu pak za 1700 Kč. Během některých akcí, jenž probíhají zejména v zimním období není problém se dostat na cenu 1200 Kč. Ten kdo to má blíže na letiště Brno může využít služeb společnosti Ryanair která v určitých akcích nabízí zpáteční letenku i za cenu 1000,- Kč obsahující podání jednoho zavazadla. Linka je ale v současnosti poměrně hodně vytížená, a tak sehnat takto levnou letenku není až tak snadné mimo speciální promo akce.

Další variantou je pak letiště Bratislava na Slovensku, které hojně využívá firma Ryanair nabízející ve svém letovém řádu opět obě letiště v UK. Oproti Brnu nabízí Bratislava větší četnost spojů a ve větší míře i levné letenky, čehož využívá mnoho obyvatel Moravy kterým se nepodaří sehnat libovou letenku z Brna. Poslední dvě zajímavé varianty pak představuje rakouské letiště Linz pro Jihočechy a letiště Altenburg v německém Sasku, jenž je zajímavé pro obyvatele severních Čech. Obě linky jsou provozovány aeroliniemi Ryanair a nalétávají shodně anglické letiště London Stansted.

Letiště Funchal - FNC

Ze zdejšího letiště Funchal téměř většina cestujících odjíždí hromadně v zájezdových autobusech a tak tu není na individuálního turistu brán zřetel. A když už takovýto turista přijede, pak si v 99% půjčí osobní automobil od některé z mnoha půjčoven, které sídlí v příletové hale.

Doprava autobusem - ceny a jízdní řád

Dopravu do hlavního města ostrova tak zajišťuje pouze několik autobusů za den, které při cestě z Machico na letiště pouze zajíždějí a dále pokračují do Funchalu. Celkem na letiště zajíždí v jednom směru sedmnáct spojů denně (během víkendu polovina), s přibližně hodinovým taktem. Cena jízdného veřejným autobusem je 2.10,- a  jízda trvá zhruba 40 minut až do centra Funchalu. Kompletní jízdní řád s odjezdy a příjezdy z letiště nebo Funchalu naleznete na domovských stránkách letiště Funchal (www.anam.pt). V případě že budete chtít využít služeb taxi, tak si připravte rovnou celých 16,-.

Trajektem, lodí

Z důvodu neexistence pravidelného trajektového spojení mezi kontinentálním Portugalskem a Madeirou, lze tak na ostrov doplout buď s některou výletní lodí které odplouvají například z německého Hamburku, a nebo cestovat na nákladní lodi. To jsou ale všechno způsoby více než komplikované a navíc nijak levné. Trajekt lze využít pouze při plavbě z Madeiry na sousední malý ostrov Porto Santo. Informace o cenách najdete v sekci cestování po Madeiře na následující stránce.

Trajekt na Kanárské ostrovy

Ačkoliv trajekt jenž odplouvá na Kanárské ostrovy každý týden nepatří mezi nejlevnější a určitě ho žádný čtenář tohoto průvodce nevyužije, přesto je to další možnost jak se lze dopravit na ostrov Madeira. Cena zpátečního lodního lístku z Kanárských ostrovů na Madeiru stojí u společnosti naviera-armas.com € 291,-.

 

<< informace | CESTOVÁNÍ PO MADEIŘE >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut