Irsko,Velká Británie,Anglie,Skotsko,Low Cost Průvodce,Zájezdy

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

>> Irsko, Velká Británie - informace, ceny
>> Irsko, Velká Británie - letenky
>> Irsko, Velká Británie - cestování
>> Irsko, Velká Británie - ubytování
>> Irsko - zajímavosti, památky
>> Velká Británie - zajímavosti, památky
>> Irsko - mapa Irska, Dublinu
>> Velká Británie - mapa Anglie, Londýna
>> Irsko, Velká Británie - kniha návštěv
>> Irsko, Velká Británie - fotky Anglie

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > IRSKO, VELKÁ BRITÁNIE

Irsko,Velká Británie,Anglie,Skotsko  Low Cost Průvodce

Velká Británie je největší ostrovní stát Evropy ležící v Atlantském oceánu. Na jihu Anglie je od evropské pevniny oddělen průlivem La Manche a Calaiskou úžinou. Ostrov Irsko je od Velké Britanie oddělen Svatojirským průlivem a Irským mořem, Severní Irsko pak od Irské republiky suchozemskou hranicí. Východní pobřeží oblévá Severní moře. Pobřeží je členité a to hlavně na severozápadě. Ostrov Man leží v Irském moři, Normandské ostrovy pak na jih od Anglie při pobřeží Francie. Na severu v Atlantském oceánu patři ještě k Velké Británii souostroví Orkneje a Shetlandy.

Pověstné irské puby, kterých existuje nespočetně mnoho lze spatřit po celém světě, ale ty originální s nejlepší atmosférou se nacházejí v irském Dublinu. Ve městě s 500 tisíci obyvatel, která se nachází na východním pobřeží Irska v ústí řeky Liffey. Irská republika se svou rozlohou 70.284 km2 ve světě řadí na 117. příčku a s počtem obyvatel na 121. Úředním jazykem je angličtina, respektive irština.
 
Země s nejdelší průmyslovou tradicí na světě je místem zaslíbené vědě a technice. Pravě ve Velké Británii byl vymyšlen první parní stroj a následně jeho využití na železnici. Země má jedenapůlnásobně větší hustotu obyvatel než ČR a rozlohu 244.210 km2. Hlavou konstituční monarchie je královna Alžběta II., která má sídlo v hlavním městě Londýn. Spojené království je politická unie, která zahrnuje území Anglie, Skotsko, Wales a Severní Irsko.

Zajímavosti - co navštívit a nevynechat

Deštěm, ale stejně tak pivem známe Irsko navštěvuje velké množství lidí jak z Evropy, tak z USA kam dříve emigrovalo velké množství Irů. Pokud si chcete ze země odvézt ty nejlepší vzpomínky a zážitky, pak nejvhodnější dobou pro návštěvu této země jsou letní měsíce, kdy teplota je více než příjemná pro poznávání venkova či měst a deštivých dnů není tolik, jako na jaře a na podzim. V případě že nechcete cestovat individuálně, pak si lze koupit levné poznávací zájezdy do Irska, nebo výlet do Dublinu.
Dublin - město se světoznámým pivovarem Guiness a jedinečnými puby
Kilkenny - nejpůvabnější vnitrozemské městečko v Irsku
Newgrange - hrobka, jejíž stáří je odhadováno na 5000 let
Killarney National Park - oblast s nádhernou krajinou a třemi jezery s velkým množství turistických a cyklistických tras.
 
Velká Británie je díky dlouhé a významné historii hojně navštěvována každoročně tisíce turisty s cílem poznat zemi, která dokázala svými vynálezy či kolonizací mnoha národů ovlivnit dění v mnoha částech světa. Ve Skotsku lze navštívit nádhernou přírodu, velké množství zřícenin, tak i historická města. Anglie má své kouzlo především v jižní části, kde narazíte na mnoho městeček s původní středověkou architekturou. Ve Walesu na Vás čeká nedotčená příroda v kontrastu s nezkrotným Atlantikem. To vše lze poznat buď po vlastní ose, nebo se spolehnout na organizované poznávací zájezdy do Anglie, Skotska či Londýna.
Londýn - město světového významu s typickými britskými rysy
Salisbury (Stonehenge) - megalitický kruh z obřích kamenů nedaleko půvabného městečka s významnou katedrálou neobvyklých rozměrů
York - město pestré historie s jedinečnými středověkými uličkami
Edinburgh - původně pevnost, dnes město s bohatou kulturou
 

Londýn

Londýn,London,Tower Bridge,Anglie,Velká Británie,England,Great Britain

Edinburgh

Edinburgh,Skotsko,Velká Británie,Scotland,Great Britain

York

York,Anglie,Velká Británie,England,Great Britain

Kilkenny

Kilkenny,castle,Irsko,Ireland

 

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut