Cestování do Anglie,Irsko,Letecky,Levné letenky,Autobus,Trajekt

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

>> Irsko, Velká Británie - informace, ceny
>> Irsko, Velká Británie - letenky
>> Irsko, Velká Británie - cestování
>> Irsko, Velká Británie - ubytování
>> Irsko - zajímavosti, památky
>> Velká Británie - zajímavosti, památky
>> Irsko - mapa Irska, Dublinu
>> Velká Británie - mapa Anglie, Londýna
>> Irsko, Velká Británie - kniha návštěv
>> Irsko, Velká Británie - fotky Anglie

Sponzorované odkazy

 

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > IRSKO, VELKÁ BRITÁNIE,DOPRAVA DO IRSKA,ANGLIE

Irsko, Velká Británie, Anglie - doprava, cestování do Irska, Anglie, letecky, levné letenky, letiště, trajekt, autobus

Letecky, letadlem

Doprava do Irska nebo Velké Británie, respektive Anglie, Skotska a Walesu v dnešní době není nijak složitá. Stačí pouze na internetu vyhledat levné letenky u některé z letecké nízkonákladové společnosti, které nalétávají destinace do těchto zemích téměř odkudkoliv, případně v rezervačním systému a porovnat ceny jednotlivých leteckých společností. Pokud svojí cestu chcete začít v Praze a máte namířeno pouze do Anglie, potom existuje velké množství variant ve výběru leteckého spojení do různých částí Anglie.

Levné letenky do Anglie

Velice oblíbená je společnost Easyjet, která nabízí několik destinací, a přitom za přiměřený peníz v řádu od jednotek stokorun, pokud letenku zakoupíte včas či v promo akci. Dále je možno využít společnosti BMI baby, Flyglobespan, Thomsonfly, ČSA nebo British Airways. Při návštěvě Londýna pak stojí za uvážení jaké zvolit letiště, jelikož hlavní londýnská letiště existují čtyři a ne každé je tak blízko centru města jako to pražské. Pokud pak musíte přestupovat a odlet máte z jiného letiště, tak doprava mezi dvěma letišti Vás může přijít na více, než samotná letenka. Jestliže bydlíte v pohraničí s našimi západními či východními sousedy, tak se nabízí možnost využít libové letenky v akcích (již od cca 600,- Kč) od společnosti Ryanair, který létá také z Brna.

Levné letenky do Irska

Ten kdo má namířeno přímo do Irska a cestou nemá naplánovanou návštěvu Londýna, může použít společnost Jet2, která nabízí přímé lety do severoirského Belfastu. V případě že ale plánujete vyrazit přímo do Dublinu, nebo jiného irského města, pak budete nuceni přestupovat ve většině případů v Londýně, pokud tedy neplánujete použít přímé letecké spojení od Aer Lingus, ČSA a nově také i od nízkonáklakové letecké společnosti Ryanair, jenž propojila Prahu s irským Dublinem.

Letiště

Pro přehled o ceně dopravy do centra z letiště zde uvádím nejvíce nalétávané lokality v Anglii a Irsku, které nejčastěji využívají nízkonákladové letecké společnosti.

Letiště London Stansted

Nejlevnější forma dopravy z letiště Stansted do centra Londýna (stanice metra Baker Street, pár metrů od Regent's Parku) je využití autobusové společnosti easybus.co.uk, která nabízí při včasné rezervaci místa (minimálně tak měsíc před cestou) na anglické poměry libovou cenu pouhých £ 2,- za jeden směr. Pokud nikam nespěcháte a případné zpoždění zejména v ranní a odpolední špičce Vám nevadí, pak je easyBus ideální volba jak se levně dopravit do centra Londýna. Naopak koho čekají nějaké přípoje a přestupy, pak bych raději zvolil vlak, i když jeho ceny jsou několikanásobně vyšší. Cena je však kompenzována komfortem, rychlostí a dochvilností.

Cena jízdného při použití vlaku Stansted Express z letiště Stansted do stanice London Liverpool Street:

otevřená jednosměrná jízdenka

£ 15,-
otevřená zpáteční jízdenka*                    £ 25,-
zlevněná denní zpáteční jízdenka**          £ 16,-

Doba jízdy se pohybuje okolo 45 minut.
*Zpáteční jízda musí být uskutečněna během 30 dní po absolvování první jízdy.
**Lze použít až od 9:15 při jízdě z letiště, nebo od 9:30 z Londýna od pondělí do pátku, mimo dopravní špičku (17:00 - 18:15). O víkendu platí neomezeně po celý den.

Pokud na tomto letišti budete čekat na přestup, ale z finančního nebo časového hlediska se nechcete vydat na výlet do Londýna, pak je ještě možnost navštívit blízké neméně známe město Cambridge, vzdálené 30 minut jízdy vlakem. Využít můžete úschovny zavazadel, která stojí £ 5.50,- na celý den a £ 4,50,- po dobu 6 hodin úschovy. Po celodenním chození lze také vyzkoušet sprchu za £ 6,-. Pokud zde máte v plánu strávit noc spaním někde v rohu, tak Vás rozhodně nikdo vyrušovat ze spánku nebude, jelikož takových případů je zde více. V nočních hodinách mezi půlnocí a čtvrtou ranní se odbavovací hala promění v jednu velkou noclehárnu, což na žádném jiném britském letišti nezažijete. Občas také můžete zaslechnout, že se letišti Stansted říká "Mecca low costu".

Letiště London Gatwick

Cena jízdného při použití vlaku z letiště Gatwick do stanice London Victoria Station:

jednosměrná jízdenka

£ 14,-
zpáteční jízdenka                 £ 25,-
zlevněná denní zpáteční jízdenka**          £ 16,-

Doba jízdy se pohybuje okolo 30 minut.
**Lze použít až od 9:35 při jízdě z letiště Gatwick, nebo kdykoliv z Londýna od pondělí do pátku. O víkendu a ve dnech volna platí neomezeně po celý den.

Přenocování na tomto letišti je také bezproblémové, i když ne v takovém masovém rozměru jako na Stanstedu. Nejvhodnější místo je v příletové hale, kde se dá pohodlně vyspat na relativně pohodlných sedačkách.

Letiště Dublin

Přímé vlakové spojení na dublinské letiště neexistuje, nejlevnější možností je autobusové spojení, které do centra Dublinu stojí € 1,80,-. Cesta trvá cca 45 minut. Autobus Vás vysadí u vlakové stanice Connolly Rail Station, která se nachází přímo v centru. Spojení zajišťují autobusy číslo 41 a 16a. Další možností je využití přímé linky, označené jako Airlink, která je však podstatně dražší. Jednosměrná jízdenka stojí € 6,-, zpáteční pak € 10,-.

Letiště Cork

Z tohoto irského letiště se do centra lze dostat autobusem. Autobusy odjíždějí v minimálně 30 minutových intervalech a cena jednosměrné jízdenky činí € 3.70,-. Jízda autobusem trvá cca 25 minut. Nocování na letišti Cork není úplně až zase tak luxusní jako jinde, jelikož tu v noci skoro nikdo není a jste každému ihned na oku. Ale v nouzi je to bez problému a nikdo Vás v noci ze spánku rušit nebude.

Autobusem

Existuje samozřejmě též možnost použít některou z mnoha autobusových linek, kterých odjíždí z Prahy hned několik. Tuto službu poskytují společnosti Student Agency, London Express, Bohemian Lines, Capital Express, Bohemia Euroexpress International (Eurolines) a Kingscourt Express. Pokud ale nepřevážíte obrovské množství zavazadel, nebo se bojíte létání či Vás bude někdo čekat v centru Londýna a nejste cestovatelský typ, tak je to volba spíše nouzová. Autobus celou vzdálenost z Prahy urazí zhruba za 26 hodin, což každému také nemusí vyhovovat. Jednosměrnou jízdenku na autobus lze za určitých podmínek zakoupit již za necelou tisícikorunu v jednom směru.

Vlakem

Pokud se rozhodnete pro použití železniční dopravy, tak pro velkou úsporu peněz je nejvhodnější zvolit sobotu. Nejvýhodnější jízdenka na území Spolkové republiky Německo je jízdenka Schönes-Wochenende-Ticket. Platí pouze v den zakoupení (a v den následující do 3:00) a lze ji využít jen v sobotu nebo neděli. Může na ní jet maximálně 5 dospělých osob, smíte používat pouze regionálních vlaků (S-Bahn, RB, IRE, RE) po celé síti DB a její cena činí při koupi v automatu na nádraží € 30,-. Dále záleží zda se rozhodnete jet přes Belgii, Francii či Nizozemsko. Přes Belgie je to kratší a také především levnější. Z německé hranice až do 254 km vzdáleného belgického přístaviště Ostende stojí jízdenka 17.60,-. O víkendu lze použít 50 % slevu. Podobné slevy na vlak lze využít i v Nizozemsku.

Trajektem, lodí

Nejčastěji používané přístaviště při cestě do anglického Doveru je francouzský Calais, odkud stojí lodní lístek £ 17,-. Poslední dobou ale velké množství přepravy přechází na železnici, do tunelu pod kanálem La Manche, tudíž zde postupně ubývá množství lodních společností a cena za přepravu vzrůstá. Z belgické strany se používá přístaviště Ostende a Zeebrugge, do Doveru odtud ale lodě již nevyplouvají. A nakonec nizozemský Hook van Holland, kde odplouvají lodě do anglického Harwiche (44,-).

Pokud byste se přeci jenom rozhodli si lodní lístek na trajekt koupit, pak odkaz na vyhledávač lodních spojení po celé Evropě s možností prodeje, najdete pod názvem lodní lístky na trajekty v sekci lodní doprava.

 

<< informace | DOPRAVA >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut