Capri,Ostrov Capri,Itálie,Neapol,Low Cost Průvodce,Last Minute

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Průvodce - Fotky,Rady,Tipy

Průvodce

>> Capri
>> Capri - počasí v Itálii
>> Capri - cestování do Itálie
>> Capri - trajekt
>> Capri - ubytování Itálie
>> Capri - mapa Itálie
>> Capri - kniha návštěv, diskusní fórum
>> Capri - fotky Capri

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > CAPRI, ITÁLIE, PRŮVODCE

Ostrov Capri - Low Cost Průvodce

Úvod

Italský ostrov Capri leží v Tyrhénském moři u západního pobřeží v jižní části Itálie nazývanou Kampánie, jen několik kilometrů od významného přístavního města Neapol známého zejména starým italským rčením "vidět Neapol a zemřít" a nedalekou sopkou Vesuv.

Rozloha ostrova Capri je relativně malé jelikož je pouze 6,7 km dlouhý a 2,7 km široký, což je ideální velikost ostrova pro pěší chůzi bez nutnosti použití veřejné či jiné dopravy, kterou na tomto malém ostrově přesto naleznete. Ačkoliv je ostrov Capri malý svou rozlohou, pyšní se prudkými a strmými útesy, které zadýchají v letních měsících nejednoho turistu jenž se rozhodne prozkoumat ostrov po vlastní ose. Nejvyšším bodem ostrova je hora Solaro, nacházející se ve výšce 589 m.n.m., odkud je severním směrem nádherný výhled na italskou pevninu, nebo opačně na širé moře. Na samotný vrchol se lze dostat buď pěšky, nebo využít lanovou dráhu za zpáteční lístek € 5.50,- která má dolní stanici v městečku Anacapri. Tím že je Capri velkým turistickým lákadlem v této části Itálie, žije zde na malém prostoru poměrně velké množství obyvatel jenž se živí právě z čilého turistického ruchu. Ve východní části ostrova v městečku Capri, které je nejvíce navštěvovaným místem na celém ostrově a zároveň je turistickým centrem žije asi 8000 obyvatel. To leží nad hlavním přístavištěm Marina Grande kam připlouvají veškeré rychlolodě a trajekty z italské pevniny. Zároveň zde kotví malé výletní loďky které odtud vyplouvají na okružní plavby kolem celého ostrova. V západní části ostrova kam se lze snadno dostat pěšky či autobusem se pak nachází další městečko jménem Anacapri, kde žije dalších zhruba 7000 obyvatel. Toto místo se stává výchozím bodem pro výlety na již zmíněný vrchol Solaro.

Zajímavosti - co navštívit a nevynechat

Samozřejmostí při návštěvě ostrova Capro je návštěva stejnojmenného městečka Capri s miniaturním náměstíčkem a množstvím obchodů renomovaných výrobců oblečení a módních doplňků italské produkce. Po průchodu městečkem do jižní části narazíte na zahrady s velkým množstvím kaktusů a balkonů s překrásným výhledem na strmá skaliska. Odtud vede klikatá stezka (oficiálně uzavřena kvůli sesuvu kamení) s příkrým klesáním k moři do místa zvaného Marina Piccola, kde se lze na malých plážích zchladit v moři. Pokud Vám zbudou síly, tak pak lze ještě navštívit buď pěšky nebo po přesunu autobusem do Anacapri nejvyšší vrchol ostrova jménem Solaro. Ten kdo touží po poznání ostrova z moře, si může v hlavním přístavišti zaplatit plavbu loďkou za € 9,- kolem ostrova. Nejvíce navštěvovaným místem je Modrá jeskyně do které ovšem stojí výlet lodí € 16.30,-. Ačkoliv to není malý peníz, přesto je mezi turisty o tuto atrakci veliký zájem.
 
Plánujete-li navštívit Capri při víkendovém výletu do Neapole, pak lze Capri navštívit při pobytovém zájezdu na ostrov Ischia, nebo užívání dovolené na pobřeží Kampánie, čímž spojíte příjemné s užitečným.
 

Neapol

Neapol,ferry,port,Napoli,Naples,Itálie,Italy,Italia

Capri

Capri,Capri Island,Itálie,Italy,Italia

Capri

Capri,Capri Island,Itálie,Italy,Italia

Capri

Capri,beach,Itálie,Italy,Italia

 

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut