Itálie,Cestování do Itálie,Neapol,Capri,Letecky,Autobus,Vlak

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Průvodce - Fotky,Rady,Tipy

Průvodce

>> Capri
>> Capri - počasí v Itálii
>> Capri - cestování do Itálie
>> Capri - trajekt
>> Capri - ubytování Itálie
>> Capri - mapa Itálie
>> Capri - kniha návštěv, diskusní fórum
>> Capri - fotky Capri

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > CAPRI - ITÁLIE - CESTOVÁNÍ DO ITÁLIE, NEAPOLE

Itálie, ostrov Capri - doprava, cestování do Itálie, Neapole, letecky, levné letenky, letiště, autobus, vlak

Letecky, letadlem

Jelikož se mafiánské město Neapol nachází v jižní části Itálie, tak letecká doprava do Itálie se jeví jako nejjednodušší, nejrychlejší a též bych si dovolil tvrdit, že za určitých podmínek i nejlevnější variantou dopravy, pokud tedy vezmu v úvahu pouze veřejnou dopravu. Množství variant se nabízí hned několik, záleží pouze na vhodné volbě a finančním limitu. Koupit můžete levné letenky do Neapole jak v rezervačním systému, tak i na stránkách letecké společnosti jenž nabízí do této části jižní Itálie letecké spojení. Stačí porovnat nabízené ceny a vyrazit na cestu.

Levné letenky z ČR

Ten kdo upřednostňuje pouze tuzemské Letiště Praha, pak má výběr dosti omezený. V podstatě přímé spojení nabízí v současnosti pouze letecká nízkorozpočtová společnost SkyEurope. Zpáteční letenka se dala zakoupit při otevření nového letového řádu již za 1360,- Kč. Při použití přestupů v zahraniční pak lze zvolit let přes Londýn, nebo Basilej s EasyJetem. Variant se nabízí více, ale ty už nejsou cenově atraktivní. Pokud ale plánujete nějaký větší okruh, pak můžete cenu snížit na minimum pokud použijete nízkonákladové letecké společnosti, kterých je v Evropě více než dostatek.

Levné letenky ze zahraničí

Další možností pro odlet je využití některého ze zahraničních letišť. Výše zmíněná letecká společnost SkyEurope nabízí přímé lety do Neapole také ze slovenské Bratislavy, polského Krakowa a maďarské Budapešti. Z německého Mnichova, Kolína nad Rýnem, Stuttgartu a Hannoveru nabízí levné lety také společnost TUIfly. Pokud si je zajistíte dostatečně dopředu či využijete některou z akcí probíhající v průběhu roku, pak lze zpáteční letenku zakoupit již za libových 40,-. Další levnou variantou je odlet z letiště Berlin Schőnefeld se společností EasyJet již za 50,-.

Letiště Neapol - NAP

Neapolské letiště se nachází na náhorní plošině nad městem, relativně blízko centra města (7 km). Pro snadný přehled při procházkách po městě či jen přesunu do přístaviště doporučuji si vyzvednout zdarma ihned na letišti v informačním středisku přehlednou mapu města.

Doprava do Neapole

Možností přepravy do centra města je několik. Nejlevnější je se vydat pěšky, což není nic složitého, jelikož se jde téměř pořád z kopce a po nepříliš rušných silnicích s chodníkem. Při pohodové chůzi se lze dostat k hlavnímu vlakovému nádraží italských drah (FS) za cca 1 hodinu. Odkud trvá pochod do přístavu ještě další půlhodinku.

Daleko pohodlnější je doprava autobusem, obzvláště pokud máte těžká zavazadla a přijíždíte v letních měsících. Mezi letištěm, vlakovým nádražím a přístavem pendluje každých 30 minut speciální linka. Jednosměrné jízdenka stojí 3,- a doba jízdy je okolo 20 minut, záleží však na dopravní situaci.

Autobusem

Pokud se rozhodnete pro autobusovou dopravu, pak lze zakoupit autobusovou jízdenku například u společnosti Student Agency, která nabízí nejlevnější možné jízdné za 950 Kč v jednom směru. Zpáteční pak pořídíte 1500 Kč. Podmínkou je včasná rezervace autobusové jízdenky nejméně 30 dnů před odjezdem. Jestliže vlastníce kartu ISIC, můžete v mimořádných zimních akcích koupit zpáteční lístek za 200 Kč. Další možností je využití služeb společnosti Eurolines, jejichž autobusy brázdí křížem krážem téměř po celé Evropě. Při včasné rezervaci můžete zakoupit jízdenku na autobus za 3990,- Kč. Ať už na to budete hledět z jakéhokoliv úhlu, dojdete k jednoduchému závěru. Autobus není nic levného ani rychlého, natož bezpečného, a tak se určitě vyplatí si zaletět do Itálie letedlem, které se poslední dobou stává stále více dostupné pro každého.

Vlakem

Při použití vlaku se jako nejsnadnější a nejrychlejší trasa nabízí trasa přes Vídeň, italské Benátky a Řím. Někdy bývá ovšem rychlejší spojení přes rakousky Linec, Innsbruck, italskou Boloňu a Florencii. Pokud máte zakoupenou jízdenku InterRail, tak by Vám ani nemusela vadit cesta vlakem přes švýcarský Curych. Koupě standardní mezinárodní jízdenky, která se vypočítává dle společného evropského tarifu není zrovna levná (3882,- Kč) a ani výhodná. Levněji vychází koupě jízdenky u každé železniční společnosti samostatně při využití místních slev. Nevlastníte-li žádnou železničářskou slevu na vlak jako jsou jízdenky FIP, pak berte vlak jako poslední možnost jak se dopravit do Neapole.

 

<< Itálie počasí | TRAJEKT NA CAPRI >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut