Letiště Mnichov,Parkování auta zdarma,Mapa Mnichova,MUC

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Doprava

Průvodce

>> železniční doprava
>> letecká doprava
>> silniční doprava
>> lodní doprava

Rezervace levné letenky

>> levné letenky

Aerolinie ve světě

>> letecké společnosti
>> low cost airlines - Evropa
>> low cost airlines - Amerika
>> low cost airlines - Asie
>> low cost airlines - Afrika
>> low cost airlines - Austrálie - Oceánie

Letiště - parkování zdarma

>> letiště Frankfurt
>> letiště Mnichov
>> letiště Berlín Schőnefeld

Sponzorované odkazy

 

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > LETIŠTĚ MNICHOV - PARKOVÁNÍ AUTA ZDARMA

Letiště Mnichov,Airport Munich,Flughafen Munchen,logo MUC

Letiště Mnichov - Flughafen München (MUC)

Mnichovské letiště Franze Josefa Strausse je druhé největší v Německu a svým významem hraje nezanedbatelnou roli v počtu přepravených cestujících, kteří ho využívají jako významný přestupní bod do celého světa. Je využíváno i mnohými občany ze sousedního Rakouska či Švýcarska. V evropském měřítku zaujímá letiště Mnichov osmé místo v počtu přepravených cestujících. Jako důkaz strategické polohy v jedné z nejbohatších spolkových zemí a technické vyspělosti dané oblasti se plánuje výstavba nového spojení mezi centrem města a letištěm. Od roku 2010 by měla být uvedena do provozu nová vysokorychlostní trať fungující na systému Maglev. Souprava Transrapid by měla urazit vzdálenost 38 kilometrů za deset minut při rychlostí dosahující až 350 km/h.

Doprava autem

Při cestě na letiště Mnichov z České republiky lze zvolit hned několik hraničních přechodů. Přechod Pomezí nad Ohří/Schirnding využijete při cestě ve směru od Chebu. Další možností je přechod Rozvadov/Waidhaus po dálnici D5 při jízdě od Plzně, či šumavský přechod Železná Ruda/Bayerisch Eisenstein. Ať již použijete jiný z mnoha přechodů nebo ne, ve většině případů najedete na dálnici A93 směřující do bavorské metropole. Jestliže pojedete ze severních Čech, pak vzdálenost 415 km z Ústí nad Labem lze při úsporné jízdě snadno zvládnout pod 5 hodin jízdy. Zhruba asi 30 km před Mnichovem se objeví nápis na odbočení na letiště. Na křížení dvou dálnic poté odbočíte na dálnici A 92, kde po cca 10 km sjedete z dálnice přímo na letiště.

Zde je vše výborně značeno a tak pouze záleží z jakého terminálu máte odlet. Každopádně ať už odbočíte na jakýkoliv, vždy můžete snadno přejíždět mezi terminálem 1 a 2. Jsou zde i bezplatné prostory pro krátkodobé naložení či vyložení zavazadel. Standardní cena parkovného na 7 dní činí € 119,-. Kdo má již zakoupenou lacinou letenku a chce ušetřit i na parkovném, tomu jsou pak určeny následující rady jak snadno využít parkování zdarma.

Parkování auta zdarma

Z letiště budete pokračovat ve stejném směru jakým jste mířili na letiště. Budete se držet ukazatele do města Erding. Po výjezdu z areálu letiště projedete kruhovým objezdem, kde se silnice sloučí do jednoho pruhu. Po cca 1500 m následuje první sjezd vpravo, na kterém odbočíte a po dojezdu k pravoúhle křižovatce opět odbočíte vpravo. Dále pojedete stále rovně po silnici přes kruhovou křižovatku nacházející se v průmyslové zóně. Po 1 km dojedete k autosalonu značky Jeep, kde odbočíte vlevo. Po 6 km jízdy autem tak dojedete do ulice Sandstraße, v níž není žádná značka zákaz zastavení, což je ideální místo pro zaparkování auta.

Po zaparkování se vydáte zpět ke křižovatce u Jeepu. Odtud se pěšky vydáte po cyklostezce (Freisinger Straße) zpět až k terminálu letiště. Stezka začíná 50 m vlevo od autosalonu u autobusové zastávky. Cesta je to luxusní s údržbou po celý rok. Při normální rychlosti jste pěšky u přepážky na odbavení za cca 60 minut. Z cesty se nedá nikam odbočit a ani zabloudit. Cestou nejdříve vlevo uvidíte nový Terminál 2, podejdete most pro letadla a poté narazíte na silniční nadjezd, pod kterým stále půjdete po stezce. Až za druhým nadjezdem odbočíte ze stezky vpravo na schodiště které Vás přivede až k Terminálu 1. Pokud máte odlet z novějšího Terminálu 2, tak jednoduše projdete mezi parkovišti, případně za deště můžete vejít do starého terminálu a propojovací chodbou pod zemí přejít do nové části letiště. Cesta pěšky zpět k autu je stejně snadná jako na letiště. Pouze při jízdě autem zpět je nutné po průjezdu kruhovou křižovatkou v průmyslové zóně pokračovat dál až za nadjezd, tam odbočit vpravo dle ukazatele, nikoliv se snažit odbočit vlevo před nadjezdem do směru odkud jste původně poprvé přijeli.

Doprava vlakem

Vlaková stanice na letišti se nenachází na žádné hlavní trati. Je to koncové nádraží, které se nachází v podzemí letištního terminálu. K němu vedou dvě tratě. Jedna vede od východní části Mnichova a druhá odbočuje z hlavní trati mezi Regensburgem a Mnichovem ve stanici Neufahrn. Toho lze využít při cestě regionálním vlakem, čímž není nutné zbytečně zajíždět až na hlavní nádraží a poté opět zpět. Z Prahy do Mnichova jezdí přímý rychlíkový spoj, na který lze zakoupit zpáteční jízdenku München Spezial za cca 1500 Kč. Jednosměrná jízdenka z hlavního nádraží v Mnichově na letiště stojí € 8.80,- pro jednu osobu, nebo lze zakoupit celodenní za € 9.60,- která platí do 6:00 následujícího dne. Při jízdě ve skupině do 5 dospělých osob lze využít skupinovou celodenní jízdenku za € 17,-, jenž platí též do rána druhého dne. Doba jízdy z centra Mnichova až na letiště je 40 minut. Další možností je zakoupení samostatné jízdenky pouze na území ČR a poté si na hranici koupit jízdenku Bayern-Ticket za € 25,- pro až 5 dospělých osob, která platí na celém území Bavorska ve všech regionálních vlacích, včetně těch které jezdí na letiště pod označením S1 a S8, případně Bayern-Ticket Single za € 18,-. Jízdenka platí v pracovní dny od 9:00 do 3:00 následujícího dne, o víkendech celý den. Konečná varianta cesty záleží na prioritě upřednostnění času nebo ceny.

Poznámka k terminálům

Po příjezdu na mnichovské letiště a vystoupení z vlaku se ocitnete ve starém Terminálu 1. Odtud odlétá většina mezinárodních leteckých společností, jelikož z nového Terminálu 2 odlétá pouze domovská Lufthansa, její dceřiné společnosti a letadla ze společnosti Star Alliance. Panuje zde podobný systém jako ve Frankfurtu jen s tím rozdílem, že tady je domovský přepravce v novém objektu. I když je mezi oběma budovami podzemní propojovací chodba vedená pod parkovacími garážemi, při chůzi do nového Terminálu musíte jít stejně část cesty na otevřeném prostranství. To je sice kryto velkou průhlednou střechou, ale v zimních měsících to není nic příjemného. Jakékoliv další informace naleznete přímo na stránkách letiště (www.munich-airport.de).

Mapa letiště a mapa Mnichova

<< letiště Frankfurt | LETIŠTĚ BERLÍN SCHŐNEFELD >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut