Letiště Frankfurt,Parkování auta zdarma,Mapa Frankfurtu,FRA

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Doprava

Průvodce

>> železniční doprava
>> letecká doprava
>> silniční doprava
>> lodní doprava

Rezervace levné letenky

>> levné letenky

Aerolinie ve světě

>> letecké společnosti
>> low cost airlines - Evropa
>> low cost airlines - Amerika
>> low cost airlines - Asie
>> low cost airlines - Afrika
>> low cost airlines - Austrálie - Oceánie

Letiště - parkování zdarma

>> letiště Frankfurt
>> letiště Mnichov
>> letiště Berlín Schőnefeld

Sponzorované odkazy

 

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > LETIŠTĚ FRANKFURT - PARKOVÁNÍ AUTA ZDARMA

Letiště Frankfurt,Airport Frankfurt,Flughafen Frankfurt,logo FRA

Letiště Frankfurt - Flughafen Frankfurt am Main (FRA)

Letiště Frankfurt nad Mohanem patří mezi deset největších letišť na světě a zároveň je největším v Německu. Za rok 2005 přepravilo celkem 52,2 miliónu cestujících, čímž se řadí v evropském měřítku na druhé místo, ihned za londýnské Heathrow. Díky tomu také ve městě sídlí evropská centrální banka a na letišti lze potkat velké množství obchodníků, kteří přes tento významný mezikontinentální hub cestují. Je odtud také nalétáváno velké množství destinací, kam Vás mohou letecké společnosti dopravit a možnost zde sehnat cenově výhodné letenky do celého světa, díky silné konkurenci. O významu letiště Frankfurt nad Mohanem hovoří i fakt, že z Frankfurtu budou v blízké budoucnosti létat i největší dopravní letadla Airbus A380 pro 555 cestujících při standardním uspořádání.

Doprava autem

Jestliže budete překračovat hranici na hraničním přechodu Pomezí nad Ohří/Schirnding, tak od hranic Vás bude čekat 345 km dlouhá cesta. Většina řidičů pojede pravděpodobně ve směru na Würzburg a dále na Frankfurt po dálnici A3. Navigace na letiště v tomto směru je velice dobře značená a bez nutnosti složitých přejezdů či křížení Vás dovede až na Terminál 1 k příletům, kde můžete narychlo zastavit bez placení a vysadit ostatní členy se zavazadly. Z Ústí nad Labem lze zvládnout vzdálenost 510 km při úsporné jízdě za méně než 6 hodin jízdy. Pokud se rozhodnete pro volbu vlastní dopravy, pak by pro Vás mohly být následující řádky zajímavé, jelikož Vám nastíní možnost jak ušetřit za parkovné, které se zde pohybuje okolo až € 112,- za týden, a mít tak parkování zdarma.

Parkování auta zdarma

Po vyložení posádky na letišti se vydáte směrem na nadjezd, kterým přejedete přes dálnici A3, pojedete chvíli souběžně po silnici B43 ve směru na Kőln, kde po 500 metrech odbočíte vpravo do městečka Kelsterbach, které je jako směr uváděno již z letiště. Zhruba po 2 km jízdy dojedete na křižovatku u vlakového nádraží, tam odbočíte opět vpravo a podle mapky dojedete až na konec městečka do ulice Taunusstraße, kde už nejsou značky zákazu zastaveni a můžete zde své auto tak odstavit. Pokud by byla ulice plná aut, lze auto ponechat v ulici Nordendstraße případně Friedhofstraße.

Odtud se pěšky vrátíte zpět na nádraží, kde jezdí pravidelně každých 10 až 20 minut vlaky na letiště. Vlak jede pouhé 3 minuty a stojí 2,5 Euro. Druhá varianta je jít pěšky. Cesta pěšky trvá od auta na přepážku cca 60 minut. Na nádraží ale musíte podejít trať a poté jít pořad rovně až dojdete k letištnímu terminálu. Cestu opačně z letiště k zaparkovanému autu můžete opět zvolit dvěma způsoby.

Cesta pěšky je celkem pohodlná, jelikož se jde po vedlejší cestě a navíc stále po chodníku. Cesta vlakem je rychlejší, u auta jste za 25 minut, ale není zadarmo. Autem zpět na letiště k vyzvednutí ostatních členů se dostanete snadněji. Po 1500 m jízdy od místa stání narazíte těsně před křižovatkou u nádraží v Kelsterbachu na odbočku vpravo do podjezdu, kterým podjedete železniční trať a pokračujete rovně po hlavní silnici přes několik křižovatek až k příletové hale na letiště jako v předchozím případě při pěší chůzi.

Doprava vlakem

Letiště Frankfurt nad Mohanem má dva vlakové terminály, jeden je pro příměstskou dopravu, neboli regionalbahny a druhý, na kterém zastavují pouze vlakové soupravy kategorie ICE přijíždějící jak z hlavního nádraží ve Frankfurtu, tak především od severu z Kolína na Rýnem, a od jihu ze Stuttgartu. Pokud jste jednotlivec a plánujete se vydat na letiště vlakem z ČR, jelikož se Vám nevyplatí jet autem celkem 1100 km, tak s největší pravděpodobností pojedete mezinárodním rychlíkem končícím na hlavním frankfurtském vlakovém nádraží.

Zde musíte přestoupit na regionální vlaky ve směru na Mainz, jejichž nástupiště se nachází v podzemí. Tam se dostanete po jezdících schodech, které jsou vyústěny zhruba uprostřed společného velkého nástupiště mezi kiosky před východem z haly do budovy. Vlaky ve směru na letiště odjíždějí v intervalech ne větších než 15 minut. Po 14 minutách jízdy vlakem z centra Frankfurtu se souprava ponoří do tunelu pod hlavní terminál a Vy se již nacházíte na svém místě.

Poznámka k terminálům

Po výstupu z podzemí kam dorazíte vlakem, nebo dojdete pěšky se ocitnete v Terminálu 1, odkud odlétá pouze domovská Lufthansa, její dceřiné společnosti a letadla ze společnosti Star Alliance. Ostatní zbylé společnosti odlétají z Terminálu 2, kam se dostanete nadzemním vláčkem. Důležitá věc na kterou byste si měli dát pozor, je letištní informační systém, který se pro neznalého cestovatele může stát nepřehledným. V Terminálu 1 jsou všude na velkých nástěnných odjezdových tabulích zobrazovány pouze odlety z tohoto terminálu, tudíž tam svůj let také nemusíte najít, pokud neletíte se společností z uskupení Star Alliance.

Všechny odlety z celého frankfurtského letiště jsou zobrazovány pouze na lokálních plazmových monitorech nacházející se okolo informačního střediska a u telefonních informačních kiosků rozmístěných po celém terminálu. Pro získání dalších informací můžete navštívit domovské stránky letiště (www.frankfurt-airport.de). Pokud byste chtěli na letišti přenocovat, tak díky velkému průvanu lidí a silnému osvětlení se dobře nevyspíte v odletové hale terminálu T1, ani v terminálu T2. Jediné místo které nabízí trochu klidu aniž by Vás někdo obtěžoval, je v patře okolo příletového prostoru. Dají se tam najít klidné prostory i s lavičkami kde nesvítí silné světlo a neustále není zdůrazňováno otravné hlášení last call.

Mapa letiště a mapa Frankfurtu

LETIŠTĚ MNICHOV >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut