Letiště Berlín Schonefeld,Parkování zdarma,Mapa Berlína,SXF

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Doprava

Průvodce

>> železniční doprava
>> letecká doprava
>> silniční doprava
>> lodní doprava

Rezervace levné letenky

>> levné letenky

Aerolinie ve světě

>> letecké společnosti
>> low cost airlines - Evropa
>> low cost airlines - Amerika
>> low cost airlines - Asie
>> low cost airlines - Afrika
>> low cost airlines - Austrálie - Oceánie

Letiště - parkování zdarma

>> letiště Frankfurt
>> letiště Mnichov
>> letiště Berlín Schőnefeld

Sponzorované odkazy

 

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > LETIŠTĚ BERLIN SCHŐNEFELD - PARKOVÁNÍ AUTA

Letiště Berlín Schonefeld,Airport Berlin,Flughafen Berlin,logo SXF

Letiště Berlín - Flughafen Berlin Schőnefeld (SXF)

Berlínské východoněmecké letiště bylo až do doby vzniku nízkonákladových leteckých společností používané velice málo, většinou bylo využíváno pouze okrajově. Postupem času ho však začaly využívat charterové společnosti k přepravě turistů do přímořských letovisek. V posledních letech se zde roztrhl pytel v počtu nově operujících low cost airlines, čímž jen za poslední rok došlo téměř k 50 % nárůstu počtu odbavených cestujících. Díky velkému počtu přepravených pasažérů v roce 2005 a dynamickému růstu, tak začíná letiště Berlín Schőnefeld rychle dohánět konkurenční berlínské letiště Tegel. Jako symbol pokroku byla s definitivním rozhodnutím spolkové vlády odstartována výstavba nového moderního letiště Berlin Brandenburg Internacional (BBI), které má být na dnešním místě otevřeno v roce 2011 a definitivně tak převzít úlohu všech dnešních letišť v Berlíně.

Doprava autem

Ať už vyrazíte na letiště Berlín odkudkoliv z naší republiky, ve většině případů vždy sjedete na německou dálnici A4 vedoucí souběžně s naší hranicí na severu Čech. Po dostavbě celé dálnice D8 z Prahy až na hraniční přechod Petrovice/Breitenau, bude jízda do Berlína více než luxusní a osobní vlaková doprava bude na tomto úseku zažívat těžké časy. V současné době trvá jízda autem z Ústí nad Labem na 250 km vzdálené letiště přibližně 3 hodiny mimo dopravní špičku při pohodové jízdě.

V této souvislosti bych rád upozornil na stavební práce, které probíhají na dálnici A13 před Berlínem na několika úsecích, což může někdy dobu jízdy podstatně prodloužit. Cestou není možné kamkoliv špatně odbočit pokud se budete držet směru na Berlín, pouze v závěru dálnice je nutné se držet v levém pruhu, který vede na letiště. Pravý pokračuje dále do centra města. Po příjezdu k terminálu není problém pohodlně zastavit těsně před vchodem a vyložit zavazadla. Poté už záleží pouze na Vás zda se rozhodnete auto zaparkovat na parkovišti před terminálem za € 90,- na týden v letních měsících, nebo peníze ušetřit a investovat je do něčeho jiného. Pokud se rozhodnete pro druhou variantu, pak se v dalším odstavci dozvíte jak parkovat zdarma.

Parkování auta zdarma

Na výběr je hned několik variant, dále však uvedu pouze jednu z mnoha možností které se v blízkém okolí nabízí. Na nejbližší možné klidné místo se při odjezdu z letiště vydáte na světelné křižovatce vpravo, tj. ve směru odkud jste přijeli z ČR. Ihned asi po cca 1 km jízdy od terminálu následuje malá odbočka vpravo do klidné kolonky, kam odbočíte. První část ulice bývá velmi často obsazena mnoha auty řidičů, kteří se též rozhodli pro nejlevnější variantu parkování. Zde parkování však nedoporučuji, jelikož je to část úseku kudy projíždějí nákladní auta na staveniště a tak zde může dojít velmi snadno k nějakému poškození, či jen zašpinění automobilu. Vhodné je pokračovat stále rovně přes křižovatku až na konec ulice, kde se dáte vlevo. V tomto úseku je silnice celkem úzká a krátká a tak zde mnoho parkovacího místa není. Diky tomu zde stojí pouze místní a tak se o svůj zaparkovaný vůz nemusíte bát. Někdy je vhodné se místních zeptat zda jim Váš vůz před plotem nebude vadit. Další volná místa se nacházejí při pokračování ulicí opět vlevo směrem zpět k hlavní silnici.

Po zaparkování je cesta zpět na letiště celkem intuitivní a po cca 15 minutách chůze jste zpět na letišti. Opětovné vyzvednutí auta se odehrává ve stejném duchu. Pokud by Vám toto místo ať už z jakéhokoliv důvodu nevyhovovalo, pak lze bezproblémově zaparkovat mezi domy, které se nachází přímo naproti přes hlavní silnic mířící od dálnice k letišti. Jakékoliv jiné místo však značně zvětšuje vzdálenost od terminálu a tím i dobu chůze zpět od auta, kterou je nutno připočíst k minimální celkové době přepravy z ČR na letiště i se zaparkováním.

Doprava vlakem

Jedna z mnoha výhod která vede k možnosti využití železniční dopravy na toto letiště je blízká vzdálenost vlakové stanice Berlin Schönefeld Flughafen od terminálu letiště (cca 400 m). Nově bohužel veškeré mezinárodní spoje jedoucí z/do ČR nejedou přímo přes toto letiště a je tedy nutné přestupovat na hlavním vlakovém nádraží v centru Berlína na regionální spoj. Koupě standardní jízdenky (1232,-Kč z Prahy v jednom směru) je naprosto prodělečná záležitost. Ačkoliv v nedávné době ČD propagovaly toto letiště ve spojitosti se společností EasyJet, tak nedokázaly vyjednat žádnou výhodnou jízdenku, která by oslovila více zájemců. Naopak DB nabízejí zpáteční jízdenku z Berlína do Prahy za € 58,-.

Jedinou možností levné dopravy vlakem tak zbývá využití jízdenky Schönes-Wochenende-Tickets, která je však podmíněna použitím pouze o víkendech. Stojí € 30,- a může ji najednou použít až 5 dospělých osob. Využití regionální jízdenky též nepřipadá v úvahu, jelikož přejíždíte přes dvě spolkové země a tak kdo má možnost, použije s největší pravděpodobností osobní automobil.

V případě že se pouze přesouváte z letiště Berlin Tegel či centra, pak můžete použít přímou vlakovou linku S9. Na vlak lze přistoupit ve stanici Berlin Zoologischer Garten, pokud jedete autobusem z letiště Tegel, nebo poté na jakékoliv stanici při jejím průjezdu centrem. Jízda trvá cca 30 minut. Chůze z nádraží Berlín Schőnefeld je celkem intuitivní a netrvá déle, nežli pět minut.

Poznámka k terminálům

Jak je již zvykem na většině německých letištích, tak ani na letišti Berlín Schőnefeld nepanuje žádná výjimka v rozdělení odbavovacích prostorů pro různé společnosti. Rozdíl je pouze v tom, že zde v samostatné hale není domovská Lufthansa, ale společnost EasyJet, která odbavuje své zákazníky v nově přistaveném objektu A nacházející se v levé části terminálu. Ostatní společnosti jsou ve staré budově B, mimo Germanwings který sídlí v nově přistavené hale D vpravo. Další informace najdete na stránkách berlínských letišť (www.berlin-airport.de).

Mapa letiště a mapa Berlína

<< LETIŠTĚ MNICHOV

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut