Kypr,Zajímavosti,Památky,Zajímavá místa,Výlety,Letoviska

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Průvodce - Fotky,Rady,Tipy

Průvodce

>> Kypr
>> Kypr - počasí
>> Kypr - informace
>> Kypr - letenky
>> Kypr - cestování
>> Kypr - ubytování
>> Kypr - zajímavosti
----- Ayia Napa
----- Larnaka
----- Limassol
----- Paphos
----- Nikósie
----- Troodos
>> Kypr - mapa
>> Kypr - kniha návštěv, diskusní fórum

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > KYPR - PAMÁTKY, ZAJÍMAVÁ MÍSTA, ZAJÍMAVOSTI

Ostrov Kypr - zajímavá místa, zajímavosti, města, historické památky, výlety do okolí, fotky

Ačkoliv mnozí návštěvníci vyrážejí na ostrov Kypr zejména v letním období za koupacími možnostmi na písečných plážích obklopenými teplým Středozemním mořem, které ve srovnání s jinými ostrovy v rámci Evropy nejsou nijak výjimečné, přesto existuje mnoho důvodů proč vyrazit objevovat Kypr i mimo horké letní měsíce. Jedním z nich může být dlouhá historie Kypru, která po sobě zanechala na mnoha místech značně zachovalé historické památky.

Stejně tak kdo v minulosti nenavštívil rozdělený Berlín může na vlastní oči spatřit poslední rozdělené hlavní město na světě. Až vás přestane bavit polehávání na pláži a všechny zajímavá historická místa již vám budou lézt krkem, tak můžete vyrazit do členitého pohoří Troodos ve vnitrozemí, kde lze v letních měsících podnikat nenáročné treky, případně v zimě obléct lyžařskou výbavu a okusit místní svahy.

Všechny zajímavá místa a památky jsem rozdělil dle oblastí kde se vyskytují. Jednotlivé kapitoly začínají od východního pobřeží v letovisku Ayia Napa a pokračují až na západní cíp v oblasti města Paphos. Poslední dvě samostatné kapitoly tvoří hlavní město Kypru, kterým je Nikósie a vnitrozemské pohoří Troodos.

Ayia Napa

Ayia Napa je nejnavštěvovanější letovisko na celém ostrově. Tudíž pokud se vydáte na dovolenou s cestovní kanceláří a budete hledat rušné letovisko s noční zábavou, pak s největší pravděpodobností vaše cesta povede do Ayia Napa.

Larnaka

Larnaka je hlavní vstupní branou pro většinu návštěvníků Kypru, kteří se dopraví letecky na nedaleké mezinárodní letiště. V blízkém okolí, zejména na východ od města se nachází několik pláží hotelů nižší cenové kategorie.

Limassol

Limassol nabízí v blízkém jedny z nejzajímavějších památek, které na Kypru naleznete. Samotné město je pouze významný lodní přístav, odkud vyplouvají trajekty do Egypta a Izraele.

Paphos

Paphos na mapě najdete v západní části jižního Kypru. Díky mýtům kolem bohyně Afrodity jsou blízké pláže hojně navštěvované. Kromě pěkných pláží nabízí Paphos díky své dlouhé historii i významné historické památky.

Nikósie

Nikósie a Lefkosia jsou dva různé názvy pro totožné hlavní město Kypru, které je jako poslední na světě rozděleno na dvě části. Odděluje je přísně střežená demarkační zóna. Přechod linie příměří patří k nezapomenutelným zážitkům.

Troodos

Troodos je hornaté vnitrozemské pohoří. Na jeho svazích najdete mnoho malebných vesniček a klášterů. V letních měsících nabízí nenáročné turistické výlety a úkryt před vedrem u moře. V zimě pak lyžování ve výšce 1900 m.n.m.

 

<< levné ubytování | MAPA >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut