Kypr,Počasí na Kypru,Larnaka,Teplota moře,vzduchu,vody

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Průvodce - Fotky,Rady,Tipy

Průvodce

>> Kypr
>> Kypr - počasí
>> Kypr - informace
>> Kypr - letenky
>> Kypr - cestování
>> Kypr - ubytování
>> Kypr - zajímavosti
>> Kypr - mapa
>> Kypr - kniha návštěv, diskusní fórum

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > KYPR - AKTUÁLNÍ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ ONLINE

Ostrov Kypr - Larnaka - aktuální předpověď počasí online, teplota moře, vody, vzduchu

Počasí na Kypru - kdy vyrazit

Než se vydáte na dovolenou na ostrov Kypr je vhodné zvážit co od takového zájezdu očekáváte. Kypr není ostrovem jednoznačně koupacím a nabízí možnost cestování po historických památkách. I když Kypr leží ve Středozemním moři, přesto jsou celoroční výkyvy teplot značné a zejména v letních měsících je jakékoliv vzdalování se od osvěžujícího moře úmorné, tedy pokud vás zajímají archeologické památky z minulosti.

Díky své poloze lze jezdit na Kypr za poznáním památek nebo jen odpočinkem celoročně, což ostatně dokazuje i zájem turistů a nabídka leteckých společností. Jestliže jste čistokrevní koupáci, pak jediným obdobím které je vhodné ke koupacím radovánkám jsou měsíce červenec a srpen během letních prázdnin. Po zbytek roku teplota moře jen těžko překonává hodnotu 25 °C. Stejně tak tomu je i s teplotou vzduchu, což lze ostatně vyčíst z hodnot v níže uvedené tabulce dlouhodobé předpovědi počasí. V extrémních případech je nutné přes den kolem poledne počítat s teplotou až kolem 40 °C.

Kdo chce objevovat raději památky, nežli koupání v moři, pak pro takovou návštěvu jsou ideální měsíce květen, nebo červen před začátkem hlavní sezóny, případně pak září či říjen po jejím konci. Když se vydáte na ostrov Kypr v hluchém období, kterým je zbytek roku od listopadu do dubna, můžete očekávat jen několik důchodců v ulicích a zároveň se nebude vystavovat silnému slunečnímu záření, které k příjemné cestování moc nepřispívá.

Jestliže nevěříte informacím, že se dá během zimy na Kypru lyžovat, pak si stačí na nejchladnější měsíc v roce, kterým je únor koupit letenku a vyrazit za lyžováním na svahy pohoří Troodos pod horou Mount Olympos. Dopoledne se můžete prohánět po sjezdovce a odpoledne si v tričku vychutnávat jemné paprsky slunce u břehů moře.

Dlouhodobá předpověď počasí

Z dlouhodobě naměřených meteorologických hodnot je Kypr slunečným rájem, jelikož za celý rok spadne v průměru okolo 300 až 400 mm dešťových srážek. Z toho naprostá většina srážek naprší v zimě během ledna a února, na horách se přeměňují ve srážky sněhové. Stejně je to s nejnižšími teplotami, které mimo hor neklesají pod 7 °C.

Kypr - Larnaka

I.

II.

III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI.

XII.

teplota vzduchu ve dne 17 17 19 22 27 30 32 32 30 27 22 18
teplota vzduchu v noci 7 7 8 11 16 20 22 22 20 17 12 9
teplota moře, vody 16 16 17 20 22 24 26 28 26 24 21 19
sluneční svit - hodin/den 5 7 7 9 11 13 13 12 11 9 7 5
počet deštivých dnů 8 6 6 5 2 0 0 0 0 4 5 6

Aktuální počasí online - město Larnaka

V případě, že vás zajímá aktuální online předpověď počasí na Kypru, na několik následujících dní dopředu, pak užitečné odkazy na nejlepší servery zabývající se předpovědí počasí ve světě nejdete stránce s informacemi na cestu. Vybrat si můžete z několika výborných portálů, z nichž každý má své výhody i nevýhody. Nakonec stačí zadat do vyhledávače název letovisek Larnaca či Paphos, a porovnat výsledky jednotlivých serverů, jelikož ty se občas mezi sebou rozcházejí zejména u dlouhodobé předpovědi počasí. Lze si též prohlédnout snímky z družice a mapu s oblačností nad územím Kypru.

Jaká je aktuální teplota vzduchu, směr větru a tlak ve městě Larnaka (Larnaca) je patrno z obrázku:

  Kypr - aktuální online počasí Kypr - Larnaca

<< průvodce | INFORMACE >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut