Kypr,Agia,Ayia Napa,Makronissos,Potamos,Zajímavosti,Fotky

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Průvodce - Fotky,Rady,Tipy

Průvodce

>> Kypr
>> Kypr - počasí
>> Kypr - informace
>> Kypr - letenky
>> Kypr - cestování
>> Kypr - ubytování
>> Kypr - zajímavosti
----- Ayia Napa
----- Larnaka
----- Limassol
----- Paphos
----- Nikósie
----- Troodos
>> Kypr - mapa
>> Kypr - kniha návštěv, diskusní fórum

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > KYPR - PAMÁTKY, ZAJÍMAVÁ MÍSTA, ZAJÍMAVOSTI

Ayia Napa a okolí - Makronissos, Potamos

Ayia Napa (Agia Napa) ***

Od doby kdy na Kypr začalo přijíždět velké množství turistů, se změnila původně klidná vesnice Ayia Napa v nejvíce navštěvované turistické letovisko na celém ostrově. Kromě moderního kostela, který vás ničím neuchvátí je jedinou historickou památkou klášter Ayia Napa postavený v roce 1530 Benátčany, jenž naopak stojí za shlédnutí. Klášter nemusíte nikterak složitě hledat, jelikož se nachází v centru města obklopen vysokými hradbami. Uprostřed malého nádvoří je pěkná kašna zastřešená kopulí. Vstupné je zdarma.

Ayia Napa,Agia Napa,klášter,Kypr,Cyprus

Ayia Napa,Agia Napa,kašna,Kypr,Cyprus

Ayia Napa,Agia Napa,klášter,Kypr,Cyprus

Ayia Napa

Ayia Napa - kašna

Ayia Napa - klášter

Každoroční velké davy turistů si vynutili stavbu nových ubytovacích kapacit a nespočet restaurací pro věčně žíznivé Angličany až po nedaleký aquapark za městem. Najdete ho u hlavní pobřežní silnice vedoucí z Larnaky do letoviska Ayia Napa. Vstupné pro dospělé činí 16 kyperských liber. Pro děti do 12 let je vstupné poloviční. Otevírací doba je od 10 hodin dopoledne do 18 večer. Aquapark který se nazývá WaterWorld můžete navštívit pouze v letní turistické sezóně, kdy je v této části Kypru mnoho návštěvníků a zároveň dostatečně teplo ke koupání.

Ayia Napa,Agia Napa,zvonice,Kypr,Cyprus

Ayia Napa,Agia Napa,fontána,kostel,Kypr,Cyprus

Ayia Napa,Agia Napa,restaurace,Kypr,Cyprus

Ayia Napa - zvonice

Ayia Napa - kostel

Ayia Napa - restaurace

Makronissos **

Na půl cesty z rybářské osady Potamos a letoviska Ayia Napa u hlavní silnice stojí několik nevzhledných hotelových komplexů. U nich je nutné případně zaparkovat auto a vydat se po pěší cestě až k pobřeží. V místě vzdáleném asi 300 metrů od hotelů narazíte na oplocené a nikterak udržované skalní hrobky. Celkem devatenáct hrobů z římského a helénistického období lze navštívit zdarma.

Makronissos,sklaní hrobky,hroby,Kypr,Cyprus

Makronissos,vchod do hrobky,hroby,Kypr,Cyprus

Makronissos,hrobka,hrob,Kypr,Cyprus

Makronissos

Makronissos - hrobky

Makronissos - hrobka

Některé z nich mají propadlý strop, díky čemuž si lze prohlédnou profil těchto staveb. Naopak do dobře zachovalých hrobek raději nevcházejte, nebo jen velmi opatrně, jelikož si je někteří návštěvnicí zaměnili s přírodními toaletami. Pokud si chcete prohlédnout podobné hrobky ve větších rozměrech a počtu, pak se vydejte na výlet do města Paphos a jeho blízkého okolí.

Potamos **

Jen několik kilometrů východně od města Xylophagou u ústí malé říčky leží malá rybářská obec Potamos v které nic zázračného nehledejte. Pokud si ale chcete pochutnat na čerstvé ulovené rybce v místní taverně za rozumné peníze oproti cenám v nedalekém letovisku Ayia Napa, pak je posezení v této díře světa dobrou volbou.

Potamos,přístav,Kypr,Cyprus

Potamos,přístaviště,Kypr,Cyprus

Potamos,restaurace,taverna,Kypr,Cyprus

Potamos

Potamos - přístaviště

Potamos - restaurace

Restaurace je otevřena pouze v létě, kdy do Potamos míří lidé zejména za zdejšími písečnými plážemi, které leží nedaleko místního malého přístaviště, ve kterém kotví mnoho rybářských lodí. Malý návštěvníci si mohou prohlédnout lodě které jsou vytažené na břeh a provádí se na nich údržba, zatímco starší si budou pochutnávat na dobrotách.

 

<< zajímavosti | LARNAKA >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut