Kanárské ostrovy,Tenerife,Informace,Cestovní doklady,Ceny

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

>> Kanárské ostrovy - letenky
>> Kanárské ostrovy - cestování
>> Kanárské ostrovy - ubytování
>> Gran Canaria
>> Tenerife
>> Fuerteventura
>> Kanárské ostrovy - mapa
>> Kanárské ostrovy - kniha návštěv

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > KANÁRSKÉ OSTROVY, INFORMACE, DOKLADY, CENY

Kanárské ostrovy - základní informace na cestu, cestovní doklady, ceny

Cestovní doklady

Ať už budete chtít vyrazit na ostrov Gran Canaria, Tenerife, Fuerteventura, Lanzarote či jakýkoliv jiný ostrov, tak Vám bude stačit přibalit do cestovní tašky pouze občanský průkaz se strojově čitelným kódem. Všechny Kanárské ostrovy patří pod Španělsko, které stejně jako Česká republika patří do Evropské unie, čímž je jakákoliv byrokratická kontrola pro příletu vyloučena. Pokud byste ovšem přeci jen při návštěvě Kanárů se rozhodli vyrazit mimo území EU, pak si raději ještě přibalte cestovní pas s minimální platností ještě 6 měsíců po návratu zpět domů do ČR.

Peníze, měna

Stejně tak jako na kontinentálním španělském území se i na všech Kanárských ostrovech v hotovostních operacích používá platební měna Euro. Doba kdy se ve Španělsku používalo Peso je už nenávratně pryč, a tak pokud nějaké ještě vlastníte Vám nezbude nic jiného než je přeměnit v Národní bance. Ať už budete chtít utratit na dovolené jakékoliv množství peněz, tak určitě se vyplatí ušetřit peníze při jejich výměně. Zajímavý tip na výhodný nákup zahraničních měn v Praze za nejlepší kurzy měn v České republice najdete stránce s obecnými informacemi před cestou. Pokud neplánujete celý pobyt na ostrovech trávit pouze v blízkosti hotelového bazénu, pak si určitě nezapomeňte vzít též embosovanou platební kartu kterou využijete při půjčování auta k prohlídce ostrova. Samozřejmě ji též můžete použít při platbách v obchodech, restauracích, na čerpacích stanicích nebo při výběru hotovosti z bankomatu, kterých je v letoviscích více než dostatek.

Ceny

Pokud byste chtěli porovnávat ceny na jednotlivých ostrovech, pak potom snadno srovnatelné odvětví je nabídka služeb. Jednotlivé ceny za ubytování se dosti liší na každém ostrově, ale obecně se dá asi konstatovat že nejdražším ostrovem je Tenerife, jenž je druhým nejnavštěvovanějším Kanárským ostrovem. To si lze snadno ověřit pokud nakouknete do katalogu libovolné cestovní kanceláře která nabízí zájezdy na Kanárské ostrovy. Odvětví které se dá lépe objektivně cenově porovnávat jsou například půjčovny aut. Tam naopak je zase ostrov Fuerteventura nejlevnější, jelikož je na něm není tak velká poptávka. K autům patří i palivo které je nutné tankovat u čerpacích stanic. Protože jsou všechny španělské ostrovy osvobozeny od spotřebních daní, jsou aktuální ceny benzínu a nafty vždy nižší nežli v České republice, což je velice příjemná informace pro Vaší peněženku či kreditní kartu. Pohybují se zhruba na úrovni 80 % cen které jsou u našich čerpacích stanic. Naopak ceny trajektů mezi všemi ostrovy se poslední dobou šplhají do závratných výšin podobně jako cena barelu ropy v Rotterdamu. Kdo má zajištěné ubytování bez stravy, pak ceny jídla v supermarketech na okraji měst se dají porovnat s cenami u našich západních sousedů v Německu, navíc s posilující korunou ceny přestávají být za hranicemi dostupnosti. Řekl bych dokonce, že centrum Prahy má vyšší ceny za pití a jídlo v restauracích než jaké naleznete v restauraci na Kanárských ostrovech.

Bezpečnost, kriminalita

Co se týká bezpečnosti na Kanárských ostrovech, tak ta je v porovnání s kontinentálním Španělskem výborná. To znamená, že nenarazíte na potulující se žebráky v centrech měst, ani ochlasty kteří by Vás chtěli obtěžovat. Navíc naprostá většina turistických letovisek je vybudována v místech kde dříve nebyla jakákoliv zástavba, tudíž tam na domorodce nenarazíte. Jediný kdo by Vás tak mohl otravovat bude ochlastaný turista ze západu. V posledních letech ovšem raketově přibývá počet zadržených obyvatel černého kontinentu, kteří na Kanárské ostrovy připlouvají na bárkách z Afriky. Ty pak mají na starost spíše drobnou kriminalitu, zejména pak vykradené automobily na odlehlých místech které odstavují bohatí turisté. Tudíž je dobré nic v autě nenechávat, pokud se chystáte na trek nebo delší výlet, abyste pak neměli zbytečné nepříjemnosti s policií a autopůjčovna neměla plno řečí. Proto doporučuji pročíst podrobně informace o podmínkách smlouvy v případě poškození čí ztráty auta.

Zastupitelské úřady

Velvyslanectví České republiky ve Španělsku
Embajada de la República Checa
Avenida Pío XII, 22 - 24
28 016 Madrid

e-mail: madrid@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/madrid

Honorární konzulát Santa Cruz de Tenerife
Consulado Honorario de la República Checa
Luis de la Cruz y Rios, 9, 3°A, La Orotava
30300, Santa Cruz de Tenerife
e-mail: tenerife@honorary.mzv.cz
 

 

<< aktuální počasí | DOPRAVA LETECKY >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut