Kanárské ostrovy,Tenerife,Gran Canaria,Fuerteventura,Letenky

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

>> Kanárské ostrovy - letenky
>> Kanárské ostrovy - cestování
>> Kanárské ostrovy - ubytování
>> Gran Canaria
>> Tenerife
>> Fuerteventura
>> Kanárské ostrovy - mapa
>> Kanárské ostrovy - kniha návštěv

Sponzorované odkazy

 

Sponzorované odkazy

 

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > KANÁRSKÉ OSTROVY, DOPRAVA, LETECKY, LETENKY

Kanárské ostrovy - doprava, cestování na Gran Canaria, Tenerife, Fuerteventura - letecky, levné letenky, letiště

Letecky, letadlem

Když se šel člověk před několika lety zeptat do kamenného obchodu nebo i hledal na internetu levné letenky, tak většinou narazil pouze na letenky, které nabízejí české letecké společnosti při svých charterových letech s koupáky na dovolenou. Ačkoliv Kanárské ostrovy nejsou zase až tak vzdálený cíl z České republiky, přesto se ceny u těchto leteckých společností stále pohybují na pětimístných sumách, což rozhodně neodpovídá vzdálenosti. S příchodem low cost společností se však situace dramaticky změnila a na Kanárské ostrovy dnes mohou vyrážet i studenti o zimních prázdninách za pár desítek euro.

Jestliže se nebojíte cestovat po vlastní ose, a hledáte ty nejlevnější letenky na leteckém nebi které by Vás levně dovezly na Kanárské ostrovy, pak nízkonákladové letecké společnosti nabízejí přesně to co hledáte.

Levné letenky z Německa

Absolutně nejlevnější letenky na ostrov Tenerife a Fuerteventura nabízí irská letecká společnost Ryanair. Ve své nabídce nabízí vždy několik letenek za vyloženě libové peníze. Ceny začínají na 10,- v jednom směru včetně všech poplatků, tudíž zpáteční letenka vyjde celkem na 20,-. Abyste mohli letět za takto nízkou cenu, je nutné nejdříve vlastnit platební kartu Visa Elektron, jelikož za ostatní druhy platebních karet vybírá Ryanair vysoké poplatky, které výslednou cenu zbytečně neúměrně zvyšují. Další podmínkou je cestovat pouze s příručním zavazadlem, nikoliv s velkým kufrem který byste chtěli odbavit u přepážky, jelikož za každé odbavené zavazadlo u přepážky se připlácí za každý úsek cesty 6,-. V souhrnu tak zpáteční letenka z Německa s jedním odbaveným kufrem přijde na 32,-, což je stále velice vynikající cena letenky. Cena se však začne zvyšovat pokud nezvolíte výše popisovaný přímý let z Německa a budete chtít lety kombinovat. U západních sousedů lze zatím využít přímou linku z letiště Weeze (NRN) nedaleko Düsseldorfu na ostrov Fuerteventura. V blízké době se však nabídka spojů budou neustále rozšiřovat a na řadu přijdou i letiště Frankfurt Hahn a Bremen.

Můžete také využít nabídky druhé největší nízkonákladové letecké společnosti easyJet. Z nedalekého německého letiště Berlin Schőnefeld lze s jedním přestupem v Madridu doletět na ostrovy Fuerteventura a Lanzarote. Nejlevnější zpáteční letenka z Berlína do Madridu přijde na 54,-. Ať už si vyberete jakýkoliv z dvou nabízených Kanárských ostrovů, z Madridu stojí nejlevnější zpátečka na ostrov Lanzarote a Fuereventura stejnou sumu, což znamená 38,-. Při odletu z německého hlavního města se tak na Kanárské ostrovy můžete dostat celkem levně za konečnou cenu 92,-. Oproti společnosti Ryanair to není cena extra libová, zato na Vás čeká větší výběr termínu a volných míst.

Další variantou je možnost vyrazit s jinými německými low cost společnostmi. Můžete zkusit využít služeb společnosti Air Berlin, jenž léta z většiny německých letišť a nabízí přímé letecké spojení. Ceny letenek se pohybují kolem 200,- za zpáteční letenku například z Drážďan. Totéž platí i o dalších společnostech TUIfly, Condor a LTU, u kterých se lze v některých slabých termínech mimo hlavní sezónu dostat i pod cenu 100,- za zpáteční letenky. Bohužel většinou však pouze v týdenních turnusech bez velkého výběru přesné délky pobytu dovolené.

Levné letenky z ČR

Též lze letět s jedním přestupem i z ČR, konkrétně z letiště Brno Tuřany a Praha Ruzyně. Totéž platí o příhraničních letištích jakými jsou německý Altenburg v Sasku, rakouský Linz, nebo slovenská Bratislava. Ze všech těchto letišť mimo Prahy létá Ryanair do španělského města Girona nedaleko katalánské Barcelony. Pro odlety z Girony si pak lze vybrat buď ostrov Tenerife, nebo ostrov Fuerteventura. Pokud si letenky zakoupíte včas nebo v náhodné akci kterých běží do roka několik, pak i s přestupem ve Španělsku lze doletět na Kanárské ostrovy za 40,- nalehko, případně s jedním kufrem za 64,-.

Pokud se rozhodnete letět z Prahy Ruzyně, pak jsou na výběr dvě levné varianty. V první Vás dopraví společnost Ryanair do irského hlavního města Dublin, odkud pak s přestupem budete dále pokračovat na Kanárské ostrovy. Trasa s odletem z Prahy a přestupem v Dublinu nabízí pouze několik levných letenek, nežli let přes Gironu z Brna, jelikož o letenky do Dublinu je veliký zájem a tak koupě levné letenky do Dublinu je obtížnější. Pokud se však koupě levné letenky podaří při promo akci a vychytá se i navazující letenka na Kanárské ostrovy, pak je výsledná cena stejná jako v předchozích variantách. Pravděpodobnost koupě levné letenky z Prahy je však během celého roku několikanásobně nižší, nežli z Brna či ostatních příhraničních letišť.

Druhou variantu nabízí opět jak je již zvykem společnost easyJet. Tentokrát se můžete podívat nejen na švýcarské letiště nedaleko Ženevy, ale i do tohoto města s francouzským nádechem. Při cestě přes Švýcarsko jsou v nabídce zatím pouze lety na ostrov Gran Canaria. Nejlevnější letenku do Ženevy pořídíte za 1248 Kč. V akcích není problém se dostat i pod hranici tisíc korun. Dále je nutné si koupit zpáteční letenku na Gran Canaria. Nejlevnější zpátečky se nabízejí za 1478 Kč. Pokud chcete vyrazit na Kanárský ostrov Gran Canaria a zároveň podniknout výlet do Švýcarska, pak celá letecká akce vyjde na 2726 Kč včetně všech poplatků a jiných nesmyslů. Cena platí v případě že poletíte bez velkých zavazadel a žádné nebudete odbavovat, jelikož za každé odbavené zavazadlo a úsek si easyJet účtuje 75 Kč, čímž se celý výlet prodraží o 300 Kč.

Letiště na Kanárských ostrovech

Ať už přiletíte na jakékoliv letiště na Kanárských ostrovech, narazíte vždy na velká betonová monstra ležící na konci světa, které jsou připravena do budoucna pojmout stále se zvyšující nápor nových turistů. Pokud přiletíte v nevhodnou dobu a budete chtít na letišti nocovat, pak prostoru je všude dostatek a otevřena jsou celou noc. Jen je důležité si dávat pozor na klimatizaci, kterou nikdy nevypínají a prostory vychlazují jak pro lední medvědy.

Letiště Las Palmas na Gran Canaria - LPA

Letiště Las Palmas na ostrově Gran Canaria je páté nejrušnější španělské letiště a zároveň největším i mezi Kanárskými ostrovy. Každoročně odbaví více jak dvanáct milionů pasažérů, tudíž je na Las Palmas stejně čilo jako na letišti Praha Ruzyně. Leží napůl cesty mezi mezi hlavním městem Las Palmas na severu a Maspalomas na jihu u hlavní dálničního tahu spojující sever s jihem.

Samozřejmostí je nabídka služeb jak půjčovny aut, taxíku, tak i veřejné autobusové dopravy. Téměř naprostá většina návštěvníků míří do jižní části ostrova okolo velkého letoviska Maspalomas kde se nachází mnoho ubytovací kapacity. Tímto směrem jezdí autobus číslo 66 a účtuje si € 3.40,-. Opačným směrem na sever do hlavního města ostrova Las Palmas jezdí spoj číslo 60 za € 2.50,-. Jižní linka jezdí od sedmi ráno do deseti večer, severní spoj pak mimo tří hodin po půlnoci non-stop.

Letiště Tenerife South - TFS

Na ostrově Tenerife jsou dvě letiště, z nichž jedno je umístěno na severu se zanedbatelným provozem oproti jižnímu mezinárodnímu letišti, přes které proudí naprostá většina návštěvníku. Už po dosednutí letadla, je na Tenerife South znatelně cítit poněkud slabší provoz a cvrkot letadel po stojánce ve srovnání s Gran Canaria v Las Palmas. Ale i tak je ale ostrov Tenerife druhým nejnavštěvovanějším s počtem necelých devět milionů pasažérů ročně.

Stejně jako na většině španělských turisticky atraktivních letištích, i zde narazíte na pestrou nabídku autopůjčoven. Jelikož jsou hotely pro turisty roztroušeny téměř po celém obvodu ostrova je veřejná doprava autobusem jak časově, tak i finančně náročná pokud jste si vybrali ubytování zrovna na druhé straně ostrova Tenerife. V případě že budete chtít vyrazit na sever do hlavního města Santa Cruz de Tenerife, pak jistě využijete služeb autobusu 341 za € 5.50,-. Do města Puerto de la Cruz jezdí pravidelně autobus číslo 340 za € 8.50,-. Nejblíže to mají samozřejmě všichni, kteří jsou ubytováni poblíž Playa de las Americas, kam zajíždí každou hodinu autobusový spoj číslo 487 za € 2.50,-.

Letiště Fuerteventura - FUE

Fuerteventura, respektive jeho letiště bylo prvním místem kam dorazilo první letadlo Lidla mezi aeorlinkami v Evropě, to znamená nízkonákladová společnost Ryanair. Letiště se nachází jak už je na Kanárských ostrovech zvykem kvůli větru na východním pobřeží poblíž hlavního města Puerto del Rosario. Ročně projde jeho branami více jak čtyři miliony cestujících, čímž se řadí mezi rušnější letiště spadající pod Španělsko.

Odjet z letiště můžete buď ve vypůjčeném autě, v taxíku nebo autobusu. Ty mají své linky namířené jak na sever do města Puerto del Rosario za € 1.75,- (číslo 3), tak i směrem na jih do blízkého letoviska Caleta de Fuste, ale také do vzdáleného města Morro del Jable na poloostrově Jandía, kam operuje spoj číslo 10, jehož cena jízdenky je € 8.15,-.

Trajektem, lodí

V případě že by Vás lákalo dostat se na Kanárské ostrovy trajektem, pak jediný trajekt odplouvá z města Cadíz, které leží za západním pobřeží kontinentálního Španělska. Přímé lodní spojení zajišťuje společnost Acciona s ostrovem Gran Canaria. Trajekt vyplouvá pouze jednou týdně a pluje celkem 31 hodin, čemuž zároveň odpovídá cena lodního lístku. Zpáteční nejlevnější možná varianta lodního lístku vyjde na € 479,-, což myslím odradí téměř každého. Další variantou je připlout z jiného ostrova v Atlantickém oceánu, například z Madeiry. Této pro někoho zajímavé variantě se věnuje následující stránka cestování po Kanárských ostrovech.

Pokud byste se přeci jenom rozhodli si lodní lístky koupit, pak odkaz na trajekty a zároveň vyhledávač lodních spojení po celé Evropě najdete pod názvem lodní lístky na trajekty.

<< informace | CESTOVÁNÍ >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut