Průvodce,Informace na cestu,Nejlepší kurzy měn,Mapy světa

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Cestování - Rady

Průvodce

>> landlist
>> rekordy
>> věci na cestu
>> vízová povinnost
>> informace před cestou
>> mapa
>> počasí ve světě

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > INFORMACE NA CESTU, LOW COST PRŮVODCE

Informace o zemích - Průvodce - Nejlepší kurzy měn

Informace o zemích

Získání informací o zemi kam máme namířeno je velice důležité, obzvláště když se vydáváme mimo Evropu do různých končin světa. Jen s několika málo zeměmi světa není zavedena vízová povinnost pro občany ČR, a tak vědět kde lze vízum obdržet, jaké jsou podmínky pro jeho získání či kolik stojí je velice důležité. Bohužel aktuálnost informací na stránkách Ministerstva zahraničí (mzv.cz) je pro většinu cestovatelů absolutně nedostatečná. Tudíž doporučuji se raději informovat na stránkách ministerstva zahraničí země kam máte namířeno.

Též je dobré se předem dozvědět nějaké základní informace o daném státu, respektive jaká překvapení na nás mohou čekat. Mezi ně patří například aktuální počasí ve světě v dané destinaci. Pro rychlý přehled o sousedních zemích může posloužit mapa světa. Pro základní přehled vám k tomu může pomoci Lonely Planet. Pokud cestujeme do vzdálenějších míst, kde je počasí velice proměnlivé, není od věci vědět jaké věci na dovolenou přidat nebo naopak vůbec nebalit do baťohu.

Low cost průvodce na cestu

Nemáte-li mnoho peněz na rozhazování a plánujete cestu do místa, které najdete na následujícím seznamu průvodců, které jsem doposud napsal, potom můžete využít mých několik rad a tipů jak se do dané země či místa levně dostat a co navštívit. Dnes už je naprosto běžné cestovat letecky, tudíž si můžete najíte levné letenky, poté z letiště odjet autem, v případě že je k dispozici levná půjčovna aut. A jestliže nechcete dávat liškám na dobrou noc, tak si vyhledat vám vyhovující ubytování v hostelu.

Aktuální kurzovní lístek - nejlevnější směnárna - nejlepší kurzy měn v ČR

Před odjezdem do zahraničí je důležité mít s sebou dostatečné množství finančních prostředků v hotovosti, nebo na bankovním účtu s možností výběru kreditní kartou. Doporučuji u sebe mít při cestování ve světě vždy dvě platební karty. Jednu bezpečně uloženou, a druhou již neplatnou někde v kapse po ruce pro případné namátkové kontroly peněz zejména v zemích s vysokou korupcí. Jelikož existují takové země, kde měnit své dolary, eura či libry za místní měnu v bance je přímo prodělečný podnik, je důležité se předem informovat o tom jaký je oficiální směnný kurz. K tomu Vám může posloužit konvertor měn, který vypočte aktuální směnný kurz mezi libovolnými zahraničními měnami. Díky včasné informovanosti tak předejdeme případnému prodělku při výměně peněz ve směnárně s nevýhodným kurzem. Jak si stojí americký dolar, euro, nebo britská libra a mnoho jiných světových měn vůči české koruně lze zjistit na webu Kurzy.cz

Jestliže ještě tyto zahraniční měny nemáte, pak Praha je rájem směnáren kde nakoupíte nejlevnější dolary nebo eura v České republice. Výhodný nákup zahraničních měn za nejlepší kurzy bez poplatku nabízí směnárna Camfexgroup, která aktualizuje kurzovní lístek několikrát denně dle aktuálního pohybu na bankovním trhu.

<< vízová povinnost | MAPA SVĚTA >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut