Ukrajina,Mapa Ukrajiny,Základní informace o zemi,Počasí online

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Sponzorované odkazy

 

Evropa - informace o zemi

Navštívené země

>> Albánie
>> Andorra
>> Belgie
>> Bělorusko
>> Bosna a Hercegovina
>> Bulharsko
>> Černá Hora
>> Česká republika
>> Dánsko
>> Estonsko
>> Finsko
>> Francie
>> Gibraltar
>> Chorvatsko
>> Irsko
>> Itálie
>> Kypr
>> Lichtenštejnsko
>> Litva
>> Lotyšsko
>> Lucembursko
>> Maďarsko
>> Makedonie
>> Malta
>> Moldavsko
>> Monako
>> Německo
>> Nizozemsko
>> Norsko
>> Podněstří
>> Polsko
>> Portugalsko
>> Rakousko
>> Řecko
>> Rumunsko
>> Rusko
>> San Marino
>> Severní Kypr
>> Slovensko
>> Slovinsko
>> Španělsko
>> Srbsko
>> Švédsko
>> Švýcarsko
>> Turecko
>> Ukrajina
>> Vatikán
>> Velká Británie

Luko2 > cestování > UKRAJINA - INFORMACE O ZEMI - MAPA UKRAJINY

Ukrajina - mapa Ukrajiny, základní informace o zemi, aktuální počasí online

Ukrajina - fotky

Oficiální název země: Ukrajina
Rozloha: 603700 km²
Počet obyvatel: 51094000 - 1998
Geografická poloha: východní Evropa, 49°15´SŠ, 30°15´VD
Časové pásmo: GMT + 2
Hlavní město: Kyjev - 3 400 000 (1995)
Další města: Charkov, Dnětropetrovsk, Doněck, Oděsa, Záporoží, Lvov
Měna: UAH - hřivna
Jazyky: ukrajinština (78%), ruština (78%), jidiš, rumunština, moldavština, bulharština, rusínština
Správní rozdělení: 24 oblastí
Etnické složení: Ukrajinci (73%), Rusové (22%), Židé
Náboženství: ukrajinské pravoslaví
Podnebí: mírné kontinentální, na jihu subtropické, průměrná teplota v lednu -5°C a v červenci 19°C
Aktuální počasí: Online aktuální počasí z hlavního města Kyjev lze vidět na obrázku. Zahraniční weby nabízejí předpověď počasí ve světě na několik dnů dopředu.

  Ukrajina - aktuální online počasí Kyjev

Historie: Od osmého století př.n.l. až do devátého století n.l. ovládali území Ukrajiny nejrůznější vládci - Skythové, Řekové, Gótové, Hunové, Avaři. Od roku 977 Ukrajina jádrem Kyjevské Rusi, která se rozpadla v dvanáctém století na jednotlivá knížectví. Ta se neubránila mongolské invazi. První pokus o sjednocený stát na území Ukrajiny vznikl v polovině sedmnáctého století pod vedením Bohdana Chmelnyckého - součást Ruska. Znovu obnovit svou státní suverenitu se Ukrajinci pokusili v roce 1917. Občanská válka mezi nacionalisty a sověty potom trvala až do roku 1922, kdy byla Ukrajina po vítězství komunistů včleněna do SSSR. Za druhé světové války byla Ukrajina okupována Německem, po válce získala i území bývalého Československa - Podkarpatskou Rus. V roce 1986 se zapsala Ukrajina do dějin výbuchem jaderné elektrárny v Černobylu. Jaderný spad zamořil nejenom území Ukrajiny, ale i Skandinávie i střední Evropy. Oficiální údaj sice uváděl 30 mrtvých, ve skutečnosti se oběti počítají na tisíce. Ukrajina obnovila svou nezávislost po rozpadu SSSR v roce 1991.
Víza/doklady: Pro občany EU je vízová povinnost prozatím zrušena. Původně mělo opatření platit od 1.května 2005 do 1.září 2005, poté bylo prodloužen na neomezenou dobu.
Jinak pro české občany platí od léta 2000 vízová povinnost. Žádosti o vízum se podávají na ZÚ v Praze. K vydání je potřeba ověřené pozvání nebo voucher.Víza se vydávají na jeden až šest měsíců. Vydání trvá minimálně 10 dnů, spíše počítejte se 14 dny.
Platnost cestovního pasu musí být minimálně 1 měsíc. Turistické vízum přijde na 1800,- až 3400,-Kč (záleží na délce pobytuú. Tranzitní vízum se pořídí za 2400,- Kč a platí čtrnáct dní s jedním možným vstupem do země. Na Ukrajině platí přihlašovací povinnost. Do tří dnů po příjezdu se musíte registrovat na oddělení pasové služby. V hotelu tuto registraci provádějí automaticky.
Země bez víza: Aktuální seznam států kde není zavedena vízová povinnost.
Rizika: Bezpečnostní rizika: na celém území Ukrajiny je velmi vysoká kriminalita. Jiná rizika: Celní předpisy Ukrajiny tvoří velmi nepřehledný konglomerát zákonů, vyhlášek a předpisů. Z toho vyplývá, že se cizinec může setkat na různých hraničních přechodech s různou interpretací. Z tohoto důvodu MZV ČR doporučuje, aby turista při příjezdu deklaroval veškeré cennější věci. Na Podkarpatské Rusi si dávejte pozor na chování milicionářů. Snaží se cizince ždímat, jak se dá. Na každém kroku měří rychlost a dávají dýchat. V každém případě hledají jakoukoliv drobnost aby něco dostali. POZOR: úplatky musí být snadno dělitelné počtem policistů! Alkohol v krvi + 3 policisté = 150DEM + karton piva. Na zbytku území je situace o něco lepší, obecně platí, že policisté jsou aktivnější v noci. Měření rychlosti je dost častá záležitost na okreskách, na „dálnici“ tolik ne. Problémy jsou s vjezdem a na obchvatu Oděsy, kde policisté požadují zvláštní povolení k vjezdu. U vjezdu do větších měst jsou sice GAI zrušené, ale většinou tam policisté stojí a kontrolují.
Cestování do země: Nejrychlejší a nejpohodlnější cestování nabízejí letecké společnosti. Levné letenky se dají občas v akcích pořídit za libové ceny. Další pohodlná varianta je cesta vlakem, případně autobusem. Nejlevnější je pak samozřejmě cesta stopem.
Highlights: Kyjev, Lvov, Jalta, Oděsa, Podkarpatská Rus
Mapy: Ukrajina - mapa Ukrajiny
  Ukrajina - železniční mapa Ukrajiny
  Evropa - mapa Evropy
  Evropa - železniční mapa Evropy

Ukrajina,mapa Ukrajiny,Ukraine,map of Ukraine

Zdroj: idnes.cz | rozhlas.cz

<< Turecko | VATIKÁN >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut