Sýrie,Mapa Sýrie,Základní informace o zemi,Počasí online

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Zájezdy - Dovolená

¨Last minute zájezdy do Sýrie

Nabídka zájezdů do Sýrie

Sponzorované odkazy

 

Asie - informace o zemi

Navštívené země

>> Čína
>> Jordánsko
>> Kazachstán
>> Kyrgyzstán
>> Maledivy
>> Mongolsko
>> Srí Lanka
>> Sýrie

Luko2 > cestování > SÝRIE - INFORMACE O ZEMI - POČASÍ - MAPA SÝRIE

Sýrie - mapa Sýrie, základní informace o zemi, aktuální počasí online

Oficiální název země: Syrská arabská republika
Rozloha: 185180 km²
Počet obyvatel: 16137899 - červenec 1997
Geografická poloha: západní Asie, 35°00´SŠ, 37°15´VD
Časové pásmo: GMT +2
Hlavní město: Damašek - (Dimashq ash-Sham) 2 100 000 (1995)
Další města: Aleppo (Halab), Homs (Hims), Latakie (al-Ladhiqiyah), Hama (Hamah)
Měna: SYP - syrská libra 100 piastrů
Jazyky: arabština
Správní rozdělení: 13 provincií
Etnické složení: Arabové (89 %), Kurdové (6 %), Arméni (2%)
Náboženství: sunnitský islám (80%) šíítský alávisté (7%), Drúzové (přes 2%)
Podnebí: středomořské na pobřeží, horské a suché kontinentální ve vnitrozemí. Průměrná teplota v lednu 7 C, 28 C v srpnu
Aktuální počasí: Online aktuální počasí z hlavního města Damašek lze vidět na obrázku. Zahraniční weby nabízejí předpověď počasí ve světě na několik dnů dopředu.

  Sýrie - aktuální online počasí Damašek

Historie: Jedna z nejstarších kulturních oblastí ve Středozemí. Postupně ovládána akkadskou dynastií, Amorejci, Chetity, Asyřany, Baylónem, Peršany a Alexandrem Velikým. V sedmém století byla Sýrie dobyta muslimskými Araby, celé země konvertovala k islámu a Damašek se stal hlavním městem muslimského světa. Od jedenáctého století směřovaly do Sýrie křižácké výpravy. V šestnáctém století země připadla definitivně k Osmanské říši. Později si na Sýrii činil zálusk Egypt a Francie. Ta také v roce porazila Syrské království v čele s králem Fajsalem a na dvacet let se země dostala pod její správu. V roce 1946 vznikla nezávislá Syrská republika. V roce 1958 vyhlásili prezidenti Sýrie a Egypta vytvoření Sjednocené arabské republiky, o tři roky později však byla nezávislost země opět obnovena. V roce 1966 levicová strana Baas převzala moc, o rok později ve válce s Izraelem ztratila země téměř celé Golanské výšiny. Na počátku sedmdesátých let se do čela země dostal Háfiz Asad, který začal orientovat zemi na Sovětský svaz. V roce 1976 vstoupila Asadova vojska do Libanonu a od té doby trvá okupace této země. Asad zemřel na jaře roku 2000 a vládu v zemi převzal jeho druhorozený syn.
Víza/doklady: Víza se týkají každého cestovatele. K udělení je potřeba 2x vyplněný dotazník, 2x pasové fotografie, poplatek 435 Kč, platnost víza je nejdéle 30 dnů, lze prodloužit v Sýrii, víza je nutné použít měsíc po vepsání do pasu. Dotazníky se vyplňují ve francouzštině, nutno vyplnit jméno otce a matky. V pasu nesmí být izraelské vstupní razítka - vstup do Sýrie totiž mají zakázáno osoby, které byly v Izraeli. Platnost pasu musí být nejméně 6 měsíců od vstupu do Sýrie.
Země bez víza: Aktuální seznam států kde není zavedena vízová povinnost.
Rizika: Zdravotní rizika: v některých částech vnitrozemí (u řeky Eufrat) hrozí malárie. Bezpečnostní rizika: přestože země je již třicet let ve válečném stavu s Izraelem, žádné nebezpečí vám nehrozí, a to ani v případě, že se pojedete podívat na zničené frontové město Kunejtra, kam vás v rámci propagandy rádi Syřani pustí s odborným doprovodem. Země je všeobecně velmi bezpečná. Průvodce Lonely planet dokonce tvrdí, že lze na nádraží nechat baťoh bez dozoru a nikdo vám jej neukradne. Nemusíte to zkoušet, protože už je to vyzkoušené a funguje to.
Cestování do země: Nejrychlejší a nejpohodlnější cestování nabízejí letecké společnosti. Levné letenky se dají občas v akcích pořídit za libové ceny. Další pohodlná varianta je cesta vlakem, případně autobusem přes Turecko. Nejlevnější je pak samozřejmě cesta stopem.
Highlights: Crac des Chevaliers (křižácký hrad), Palmyra (Tadmor) (trosky osídlení), Eufrat, Damašek, Aleppo, Bosra (zbytky římského amfiteátru)
Mapy: Sýrie - mapa Sýrie
  Asie - mapa Asie

Sýrie,mapa Sýrie,Syria,map of Syria

Zdroj: idnes.cz | rozhlas.cz

<< SRÍ LANKA

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com 2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut