Kyrgyzstán,Základní informace o zemi,Mapa Kyrgyzstánu,Počasí online

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Zájezdy - Dovolená

Last minute zájezdy do Kyrgyzstánu

Nabídka zájezdů do Kyrgyzstánu

Sponzorované odkazy

 

Asie - informace o zemi

Navštívené země

>> Čína
>> Jordánsko
>> Kazachstán
>> Kyrgyzstán
>> Maledivy
>> Mongolsko
>> Srí Lanka
>> Sýrie

Luko2 > cestování > KYRGYZSTÁN - INFORMACE O ZEMI - POČASÍ - MAPA

Kyrgyzstán - mapa Kyrgyzstánu základní informace o zemi, aktuální počasí online

Oficiální název země: Kyrgyzská republika
Rozloha: 198500 km²
Počet obyvatel: 4575000 - 1998
Geografická poloha: střední Asie, 41°45´SŠ, 74°38´VD
Časové pásmo: GMT + 6
Hlavní město: Biškek - 631 300 (1991)
Další města: Oš, Džalálabád, Tokmok, Naryn, Talas, Karakol
Měna: KGS - kyrgyzský som = 100 tyjinů
Jazyky: kyrgyzština, ruština, severní uzbečtina
Správní rozdělení: 6 oblastí
Etnické složení: Kyrgyzové (56%), Rusové (19%), Uzbekové (13%)
Náboženství: sunnitský islám (70%), pravoslaví, buddhismus
Podnebí: kontinentální se studenými zimami, horkými léty, průměrná teplota v Biškeku od -5°C v lednu do 25°C v červenci
Aktuální počasí: Online aktuální počasí z hlavního města Biškek lze vidět na obrázku. Zahraniční weby nabízejí předpověď počasí ve světě na několik dnů dopředu.

  Kyrgyzstán - aktuální online počasí Biškek

Historie: První zmínky o Kyrgyzích jsou zaznamenány v čínských kronikách z druhého století před Kristem, ale až v šestnáctém století migrovali na území dnešního Kyrgyzstánu. Toto území bylo nejprve součástí mandžuské říše Čching, později začleněno do Ruska. Po sovětské revoluci vyhlášena Kyrgyzská svazová republika, jejíž trvání skončilo až v roce 1991. V Kyrgyzstánu jako v málokteré zemi bývalého sovětského impéria byla ihned po vyhlášení svrchovanosti zakázána komunistická strana.
Víza/doklady: Ze strany Kyrgyzské republiky je vůči našim občanům uplatňován bezvízový styk. Potřeba je platný cestovní pas. Velvyslanectví není v ČR, nachází se ve Vídni (Naglergasse 25/5).
Země bez víza: Aktuální seznam států kde není zavedena vízová povinnost.
Rizika: V poslední době se radikálně zvýšila pouliční kriminalita. Je potřeba dbát zvýšené opatrnosti, především po setmění. Ministerstvo zahraničí také varuje před návštěvami jihozápadu země při hranicích s Tádžikistánem kvůli občasným bojům vládních sil s muslimskými radikály.Pokud po vás milice bude vyžadovat peníze za účelem ověření pravosti, nedávejte jim je do ruky. Nevrátí vám všechny, byť budete přesvědčeni, že jste je nespustili z očí.(Biškek)
Cestování do země: Nejrychlejší a nejpohodlnější cestování nabízejí letecké společnosti. Levné letenky se dají občas v akcích pořídit za libové ceny. Další pohodlná varianta je cesta vlakem, případně autobusem. Nejlevnější je pak samozřejmě cesta stopem.
Highlights: pohoří Altaj a Ťan-Šan, Biškek, kaňon Ala-Archa, jezero Issyk-Kul, Pamír - okolí Piku Lenina: Krásné hory se spoustou pasteveckých rodin žijících přes léto v jurtách. Místní obyvatelé jsou velice pohostinní a strávíte s nimi pěkné chvilky při posezení při čaji. Pastevci jsou velice vděční za nedostatkové lana a smyčky, které by mohly využít k přivazování dobytka. Lano nebo smyčka se navíc dá s místními obyvateli vyměnit za lepjošky, smetanu i maso. Do této oblasti se dostanete linkovým autobusem z Oše a potřebujete povolení ke vstupu do pohraniční zóny (Kirgizsko-Tádžická hranice) vydávané v Oši. Ťan Šan - okolí Karakolského jezera a údolí pod pikem Karakol: Okolí Karakolského jezera s možností koupání v poloslané vodě. V údolí pod Karakolským pikem se nacházejí lázně s teplými prameny nabízející velmi příjemný odpočinek. Do této oblasti se dostanete linkovým autobusem z Biškeku. Do údolí však opět potřebujete povolení ke vstupu, které se vydává v Biškeku.
Mapy: Kyrgyzstán - mapa Kyrgyzstánu
  Asie - mapa Asie

Kyrgyzstán,mapa Kyrgyzstánu,Kyrgyzstan,map of Kyrgyzstan

Zdroj: idnes.cz | rozhlas.cz

<< Kazachstán | MALEDIVY >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut