Keňa,Mapa Keni,Základní informace o zemi,Počasí online

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Zájezdy - Dovolená

Last Minute zájezdy do Keni

Nabídka zájezdů do Keni

Sponzorované odkazy

 

Afrika - informace o zemi

Navštívené země

>> Egypt
>> Keňa
>> Tanzánie

Luko2 > cestování > KEŇA - INFORMACE O ZEMI - POČASÍ - MAPA KENI

Keňa - mapa Keni, základní informace o zemi, aktuální počasí online

Oficiální název země: Keňská republika
Rozloha: 582646 km²
Počet obyvatel: 31806000 - 1998
Geografická poloha: východní Afrika, 1°00´SŠ, 37°20´VD
Časové pásmo: GMT + 3
Hlavní město: Nairobi - 2 100 000 (1995)
Další města: Mombasa, Kisumi, Nakuru, Machakos, Eldoret, Nyeri, Meru, Thika
Měna: KES - keňský šilink = 100 centů
Jazyky: svahilština, angličtina, kikuju, luhja, kamba
Správní rozdělení: 8 provincií
Etnické složení: Kikujové (22%), Luhjové (14%), Kalendžinové (12%), Kambové (11%)
Náboženství: katolíci (26%), protestanti (7%), animisté (60%), muslimové (6%)
Podnebí: tropické, horké a vlhké na pobřeží, teplé a mírné ve vnitrozemí. Průměrná teplota v horách je 15-17°C, v Mombase od 24° do 28°C.
Aktuální počasí: Online aktuální počasí z hlavního města Nairobi lze vidět na obrázku. Zahraniční weby nabízejí předpověď počasí ve světě na několik dnů dopředu.

  Keňa - aktuální online počasí Nairobi

Historie: Podle historických archeologických nálezů je Keňa jednou z nejstarších obydlených zemí na světě. Předchůdci člověka zde žili již před 20 miliony lety a člověk před třemi miliony lety. Nejstarší záznamy o kmenovém společenství jsou tři tisíce let staré. Do země velmi záhy vrthli Arabové, kteří ovládli zemi až do devatenáctého století. Poté si území dnešní Keni rozdělilo Německo s Británií. Po řadě povstání získala v roce 1964 země samostatnost. V poslední době se množí verbální útoky proti bílým statkářům. Nevraživost vůči bílým obyvatelům však zatím nedosáhla takové míry jako například v Zimbabwe.
Víza/doklady: O vízum se žádá prostřednictvím britské ambasády v Praze. K žádosti je potřeba vyplněný dotazník, pasová fotografie a poplatek 1500 korun. Vízum lze získat přímo na letišti v Nairobi, nebo na jakémkoliv hraničním přechodu - poplatek je třicet dolarů.
Země bez víza: Aktuální seznam států kde není zavedena vízová povinnost.
Rizika: Bezpečnostní rizika: zemi se daří udržet pouliční kriminalitu na únosné míře. Přesto jsou krádeže dokladů a peněz na denním pořádku. Zdravotní rizika: země je malaricky endemická, není dobré se spoléhat na kvalitu vody z vodovodu, přestože cestovatelé tvrdí, že v Nairobi je voda OK. Je dobré se před cestou nechat oočkovat proti choleře, žluté zimnici, tyfu, žloutence, tuberkulóze a proti dětské obrně. V některých částech země hrozí přehřátí a dehydratace. V horských oblastech a při výstupu na Mt. Kenyu dodržujte pravidla, jak se chovat v horách. Hrozí horská nemoc. Pokud nedodržujete pravidla hygienického stravování - tedy jíte vše, co vidíte, je lepší si po návratu domů nechat udělat parazitologický rozbor.
Cestování do země: Nejrychlejší a nejpohodlnější cestování nabízejí letecké společnosti. Levné letenky se dají občas v akcích pořídit za libové ceny.
Highlights: Rudolfovo jezero, na jehož břehu se našly kosterní pozůstatky nejstaršího člověka na světě. Jezero Nakuru s hejny plameňáků. Národní parky Masai Mara, Amboseli, Tsavo či Saiwa Swamp. Druhá nejvyšší hora Afriky Mt. Kenya (5199 m).
Mapy: Keňa - mapa Keni
  Keňa - železniční mapa Keni
  Afrika - mapa Afriky

Keňa,mapa Keni,Kenya,map of Kenya

Zdroj: idnes.cz | rozhlas.cz

<< Egypt | TANZÁNIE >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut