Ibiza,Levné letenky,Trajekt,Letiště,Doprava letecky na Ibizu

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Průvodce - Fotky,Rady,Tipy

Průvodce

>> Ibiza
>> Ibiza - počasí
>> Ibiza - informace, ceny
>> Ibiza - letenky, trajekt
>> Ibiza - cestování
>> Ibiza - ubytování
>> Ibiza - disco club, kluby
>> Ibiza - zajímavosti, výlety
>> Ibiza - pláže, letoviska
>> Ibiza - mapa
>> Ibiza - kniha návštěv, diskusní fórum

Sponzorované odkazy

 

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > IBIZA - DOPRAVA NA IBIZU, TRAJEKT, LETENKY

Ostrov Ibiza - doprava, cestování na Ibizu - letecky, letadlem, levné letenky, letiště, trajekt

Letecky, letadlem

Ačkoliv donedávna bylo cestování leteckou dopravou na ostrov Ibiza hodně velkým luxusem, tak doba se změnila natolik že naopak kdo vyrazí za krásami tohoto ostrova nejdříve po souši a pak trajektem musí počítat s vyššími náklady než když se vydá letadlem. V závislosti na tom v jaké roční době máte v plánu vyrazit na Ibizu existuje několik možností jak ji levně navštívit. Levné letenky dnes nabízejí jak rezervační systémy, tak i přímo konkrétní letecké společnosti na svých domovských stránkách.

Levné letenky z Německa

Pokud máte omezen rozpočet, pak absolutně nejlevnější možností je použít nízkonákladovou leteckou společnost Germanwings, která na Ibizu léta z německého letiště Berlín Schőnefeld. Pokud o návštěvě ostrova Ibiza uvažujete už delší dobu, pak doporučuji si danou letenku zakoupit přesně v první minutě kdy bude tato společnost otevírat prodej letenek na letní sezónu. V případě že tak učiníte můžete ji mít za 19,- v každém směru jako já. Destinace je to však natolik žádaná že nejlevnější možný inzerovaný tarif na této lince je dostupný pouze pro jednoho pasažéra, tudíž pokud s Vámi poletí ještě někdo další je nutno počítat s částkou € 29,- za každý směr. Ale i tak je to pořád peníz celkem příznivý.

Nejlevnější letenky z ČR

Další variantou je možnost využít služeb společnosti EasyJet která létá na ostrov lásky z několik míst v Evropě. Asi nejlevnější bude let z Prahy do švýcarské Ženevy, kde dále přestoupíte na linku stejnojmenné společnosti která Vás pak dopraví přímo na Ibizu. Tato celá trasa v jednom směru se dá pořídit již za € 50,- pokud si letenky zakoupíte v akci nebo dostatečně včas. V případě že se Vám nepodaří sehnat nic přes Ženevu, pak můžete zkusit směrování přes všechna tři londýnská letiště (Stansted, Gatwick, Luton) nebo Newcastle (NCL). Přes Londýn ale ceny nebývají mnohdy libové jelikož anglická mládež těchto letů hojně využívá a tak o zákazníky není nouze.

Už o poznání cenově i časově náročnější jsou lety se společností Thomsonfly z Prahy přes londýnsky Luton (LTN), případně East Midlands (EMA) či Docaster Sheffield (DSA). Pokud pak nakombinujete různé společnosti pro odlet z Prahy s přestupem, lze se na Ibizu dostat přes několik evropských měst. Pro příklad lze uvést města jako Miláno Malpensa (MXP), německý Dortmund (DTM), britský Bristol (BRS), norské Oslo (OSL), německý Kolín nad Rýnem (CDG), skotský Glasgow (GLA), severoirský Belfast (BFS), anglický Manchester (MAN) a mnoho dalších. Kombinací jak se přepravit na Ibizu existuje velmi mnoho, ale výsledná koncová cena už vesměs nebývá zajímavá.

Poslední relativně levnou možností zahrnující v sobě i prohlídku krásného katalánského města je nejprve koupit si v akci u nízkonákladové letecké společnosti Clickair letenku (dala se koupit i za 9,-, teď spíše za 20,-) do španělské Barcelony a odtud použít společnost Vuelig u které lze koupit letenku již za 20,- jedním směrem. Pokud si vše včas ošéfujete, tak se z Prahy na Ibizu můžete podívat za 80,- se vším všudy i s návštěvou Barcelony.

Letiště Ibiza - IBZ

Na jihu ostrova Ibiza u odsolovacích nádrží naleznete budovu letiště, která má vzhled jako většina španělských letišť, což znamená velká betonová stavba s vysokými stropy a nevýrazným vzhledem. Každopádně na něm najdete vše co budete případě potřebovat.

Pokud jste dorazili hromadně s koupákama, pak nic řešit nemusíte a skočíte do zájezdového autobusu který Vás vyloží až před Vámi v katalogu vybraným hotelem, případně apartmánem. Ti zbylí kteří cestují na vlastní pěst se mohou poohlédnout buď po službách, jež nabízí půjčovna aut přímo u výdeje zavazadel, kde se vždy tvoří fronty jakmile dosedne letadlo některé z low cost společností, nebo po autobusu veřejné dopravy.

Doprava autobusem - ceny a jízdní řád

Ten odjíždí z místa ihned před budovou, které nelze přehlédnout. Ostatně autobus využívá poměrně dost místních domorodců, tudíž se na zastávce tvoří hlouček lidí. Do hlavního města Ibiza (Eivissa) které je vzdáleno cca 5 km jezdí autobus co půl hodinky za € 1.25,- od 6:50 ráno do 23:50 večer, čímž by neměl vznikat problém se dopravit na jakékoliv místo na ostrově. Letní jízdní řád nabízí přímé spojení z letiště do měst Sant Antoni a Es Canar.

Trajektem, lodí

Trajektová doprava je v dnešní době výhodná pouze v případě, že si chcete udělat výletní okruh, kdy přilétnete letadlem a odjedete lodí či opačně. Jelikož jinak je to poměrně finančně nákladná sranda. V dřívějších dobách bylo výhodné si zakoupit levnou letenku na ostrov Mallorca, kam léta nespočet leteckých společností a tudíž ceny jsou velmi nízké a pak se trajektem přepravit na nepříliš vzdálený ostrov Ibiza. Totéž platilo o cestě autobusem do španělské Barcelony a poté následné nalodění na trajekt spojující katalánské město s Baleárskými ostrovy.

Trajekt Barcelona - Ibiza

Plavba trajektem se společností Iscomar z Barcelony na Ibizu vyjde v jednom směru na 34,- (zpáteční stojí 61,-). Trajekt odjíždí z Barcelony vždy v sobotu ve 23:00 s příjezdem na Ibizu v 7:30 následujícího dne. Při plavbě opačným směrem pak trajekt odplouvá v neděli v 11:30 dopoledne a připlouvá do Barcelony ve 20:00 téhož dne.

Trajekt Mallorca - Ibiza

Pokud byste přeci jen vyrazili přes ostrov Mallorca, nebo si na skok z Malorky zajeli omrknout město Ibiza, pak zpáteční lodní lístek vyjde na 60,- a plavba lodí trvá cca 4 hodiny, případně dvě hodiny pokud to štípnete rychlolodí. Ale na tu je si nutno rázně připlatit. Cena zpátečního trajektového lístku vyjde celkem na 94,-.

Pokud byste se přeci jenom rozhodli si lodní lístek na trajekt koupit, pak odkaz na vyhledávač lodních spojení po celé Evropě s možností prodeje, najdete pod názvem lodní lístky na trajekty v sekci lodní doprava.

 

<< informace | CESTOVÁNÍ PO IBIZE >>

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut