Železniční doprava,Mapa České republiky,ČR,Mapa Evropy

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Doprava

Průvodce

>> železniční doprava
>> letecká doprava
>> silniční doprava
>> lodní doprava

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování >  ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA

Železniční doprava

Železniční doprava

Železniční mapa ČR a Evropy

Nedílnou součástí jakékoliv cesty je mapa, která slouží k správnému zorientování se v prostoru složitých železničních uzlů a též plánování cesty. Železniční mapa České republiky je pak  jednou z nejsnadněji dostupných. Ne v každém zemi kde je provozována osobní přeprava, je však snadno dostupná v informačních kancelářích, a proto jakýkoliv odkaz kde si člověk danou mapu může prohlédnout ještě před odjezdem je k nezaplacení. Železniční mapa Evropy může posloužit k naplánování delší trasy po Evropě v případě že budete projíždět více státy. Pokud plánujte procestovat cílovou zemi detailněji, pak třeba taková mapa země se nachází mém seznamu navštívených zemí.

Jízdní řády

Základním předpokladem úspěšné přepravy do místa které máme v plánu navštívit, či ho použijeme pouze jako přestupní bod pro návaznost do cíle cesty je správné naplánování cesty. Jelikož ale žijeme v době moderních technologií, tak tuto práci za nás velice rád udělá jakýkoliv vyhledávač spojení. Pokud se chystáme navštívit krásy naší země, pak nám bude jistě stačit vyhledávač Českých drah. Pro cestování po střední a západní Evropě je dle mé zkušenosti vhodný vyhledávač DB, jelikož obsahuje největší databázi spojů.

Levné jízdenky na vlak

Zjistit jaký druh jízdního dokladu je pro náš účel cesty v danou chvíli nejvýhodnější, či jaké různé slevy existují není dnes žádná jednoduchá věc. Každodenně se o tom můžeme přesvědčit v pokladnách na síti ČD, kde příležitostnímu cestujícímu není vždy optimálně doporučen nejvýhodnější tarif pro daný druh jeho cesty. Proto než se vydáme poznávat nové kouty světa je vhodné se alespoň dopředu informovat jaké druhy slev daná společnost nabízí a případně je poté využít. Pokud plánujeme poznat Evropu, tak jako nejvýhodnější druh jízdenky se nabízí Inter Rail a po něm následující Euro Domino. Ti co chtějí levně poznat pohraničí u našich západních sousedů se nabízí SONE+, nebo její původní německá varianta Schönes-Wochenende-Tickets pro levnou přepravu na německá letiště po celé síti DB. Kdo se chce levně svézt vlakem TGV nebo ICE, pak pro něho je určen portál voyages-sncf.com na kterém si může zakoupit jízdenku na rychlovlak již od 19,-.

LETECKÁ DOPRAVA >>

Železniční mapa ČR

Česká republika,železniční mapa České republiky,Czech republic,rail map of Czech republic

Železniční mapa Evropy

Evropa,železniční mapa Evropy,Europe,rail map of Europe

Jízdní řády na vlak

>> ČD - Česká republika
>> DB - Evropa

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut