Silniční,Autobusová doprava,Levné autopůjčovny,Plánovač tras

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Doprava

Průvodce

>> železniční doprava
>> letecká doprava
>> silniční doprava
>> lodní doprava

Levné autopůjčovny

>> půjčovna aut

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > SILNIČNÍ DOPRAVA

Silniční doprava

Silniční doprava

Autobusy

Autobusovou dopravu lze nejčastěji využít jak pro cestu na dlouhé trasy, i když zrovna nepatří mezi nejpohodlnější, tak také pro přepravu lokální. V dnešní době díky vzrůstajícím nákladům na palivo se postupně na delší trasy začíná prosazovat doprava letecká, která v posledních letech zasadila autobusům kudlu do zad v podobě nízkých cen a nesrovnatelného poměru výkon/cena. V podstatě je autobus levný pouze v případě, když je to organizovaný zájezd a autobus je plně obsazený, pak cena na jednoho pasažéra vychází neskutečně levně. Pokud přesto plánujete cestu individuálně, tak se nenechte zlákat reklamou na super nízké ceny do západoevropských měst, jelikož inzerovaná cena bývá dosažitelná jen obtížně. Tudíž je nejlepší se zajímat o způsob dopravy co nejdříve před odjezdem. Pokud zvolíte jízdu stopem, pak všechny tyto starosti odpadají.

Levná půjčovna aut

Mým cílem je v tomto odstavci poukázat na možnost automobil si levně pronajmout u autopůjčovny. V dávných dobách bylo bráno půjčení si auta jako hodně drahý luxus, který si mohou dovolit pouze majetní lidé. Doba se mění a dnes si můžete v autopůjčovně levně pronajmout auto již za pár stokorun na den. Nejbližší takovýto cenový ráj se nachází ve Španělsku a na jeho ostrovech. Přímořská Malaga je příklad více než ukázkový, jelikož je to nejlevnější město na pobřeží, kde se dá auto půjčit opravdu za libovku (cca 15 až 20,- Euro na den). Pokud si chcete vypůjčit auto opravdu levně, pak doporučuji odkazy na některou ze společností, které jsem osobně vyzkoušel. Největší nabídku levných aut z celého světa nabízí celosvětový rezervační systém autopůjčoven v češtině. Pokud ale neplánujete vyrazit pouze za poznáním k moři, lze využít též služeb firmy Sixti, která nabízí velice zajímavé ceny i v poměrně drahých oblastech jako je například Švýcarsko. Auto si zarezervujete a poté již jen vyzvednete na letišti, případně na jiném předem smluveném místě. Po předložení dokladů jsou vám předány klíčky od auta jehož stáři ve většině případů nepřevyšuje dobu dvou let. Důležité je pouze vědět zda budete auto vracet s prázdnou, plnou či původním stavem paliva v nádrži. Poté již můžete bezstarostně vyrazit za poznáváním krás přírody.

<< letecká doprava | LODNÍ DOPRAVA >>

Autobusové společnosti

>> Eurolines
>> Megabus CZ
>> Megabus UK - USA
>> Bohemia lines
>> Student Agency

Plánovač tras v Evropě

>> Map24

 

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut