Lodní doprava,Trejaktové,Lodní lístky,Trajekty,Lodní společnosti

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Doprava

Průvodce

>> železniční doprava
>> letecká doprava
>> silniční doprava
>> lodní doprava

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > cestování > LODNÍ DOPRAVA

Lodní doprava

Lodní doprava

Lodě a trajekty

V našich zeměpisných šířkách, kde okolo sebe nemáme široko daleko velkou vodní plochu pro využití plnohodnotné osobní přepravy je celkem zbytečné se o tento druh přepravy blíže zajímat, jelikož možnost jejího využití je pro většinu z nás mizivá a nebo málo frekventovaná. Taktéž společnosti které v jednotlivých oblastech operují mění celkem často své linky a jízdní řády a to rok od roku jak ve vzestupné tendenci, tak i naopak. Tudíž při plánování cesty z jednoho kontinentu na druhý, či pouze plavby na nějaký ostrov ve Středozemí je dobré si před odjezdem vyhledat pomocí dnes nejrozšířenějšího vyhledávače Google  aktuální společnosti, které na dané lince operují. Kvůli neustále se zvyšujícím cenám pohonných hmot se tato doprava stává na delší vzdálenosti stále méně konkurenceschopná, díky levným letenkám které nabízejí  nízkonákladové letecké společnosti, což se projevuje i na klesající frekvenci plaveb trajektů.

Trajektové, lodní lístky na trajekty

Při plánování cesty do vzdálenějších destinací se  většina lidí rozhoduje zda-li si má jízdenku zakoupit již u nás u nějakého prodejce či si zajistit trajektový lístek až těsně na místě před vyplutím. K tomuto problému existují dva rozdílné přístupy. Pokud se jedná o cestu na "blind" a nejsme časově vázáni nástupním dnem ubytování v našem místě plánovaného strávení dovolené, pak není nutné si lodní lístek kupovat předem jelikož většinou se dá lístek pro pasažéra na místě vždy zakoupit a to levněji než nám ho nabídne jakýkoliv prodejce v tuzemsku. Jestliže se však rozhodneme na dovolenou vyrazit osobním automobilem v turistické sezóně pak je nutné zvolit přistup zcela opačný a to zakoupením si trajektového lístku předem. Ne vždy se totiž jedná o velkokapacitní trajekty které jsou schopny přepravit najednou několik desítek automobilů, nákladních vozů, či dokonce železničních vagónů. Pro značné úspory paliva se proto dnes začínají používat úsporné katamarány na které vejde jen omezený počat osobních či nákladních vozidel. Z tohoto důvodu je nutné se předem zajímat jaký druh plavidla daná společnost používá a dle toho se rozhodnout pro včasné rezervování lodních lístků.

<< SILNIČNÍ DOPRAVA

Lodní lístky, prodej v ČR

>> Orbislink
>> Dovolenaslodi
>> Chorvatsko

Lodní společnosti

>> Lodní lístky na trajekty - prodej
>> Worldtravellers
>> Ferrylines

Sponzorované odkazy

 

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut