LUKO2.com - Nízkonákladové cestování, Low Cost Průvodce

LUKO2.com

LUKO2.com

Cestování

Levné letenky

Ubytování

Půjčovna aut

Zdymadla

Online prodej - Rezervace

>> levné letenky
>> ubytování
>> půjčovna aut

Cestování - Rady

>> landlist
>> rekordy
>> věci na cestu
>> vízová povinnost
>> informace před cestou
>> mapa
>> počasí ve světě

Doprava

>> železniční doprava
>> letecká doprava
>> silniční doprava
>> lodní doprava

Sponzorované odkazy

 

Luko2 > NÍZKONÁKLADOVÉ CESTOVÁNÍ

Low Cost Průvodce - fotky, rady, tipy

 

KYPR - Ostrov Kypr ležící v nejzápadnější části Středozemního moře bývá často označován jako ostrov romantiků dle bohyně Afrodity, která jej využívala jako hnízdečko lásky a zároveň bylo jejím rodným domovem. Ačkoliv má za sebou ostrov Kypr dlouhou a bohatou historii jako jeden celek, přesto je dnes rozdělen na dvě části, které od sebe dělí neprodyšná hranice.

KANÁRSKÉ OSTROVY - Název Kanárské ostrovy v sobě zahrnuje hned několik španělských turisticky významných ostrovů v blízkosti Afriky, z nichž každý má svůj půvab a jedinečnou atmosféru. Jedno však mají nejnavštěvovanější ostrovy Tenerife, Fuerteventura a Gran Canaria, společné, tím je jejich poloha v Atlantickém oceánu nedaleko afrického kontinentu, od kterého je dělí vzdušnou čarou více jak sto kilometrů.

IBIZA - Španělský bílý ostrov lásky, jak je ostrov Ibiza někdy nazýván najdete na mapě v západní části Středozemního moře v souostroví označovaném souhrnně Baleárské ostrovy, které leží zhruba 100 km od domovského pobřeží Španělska. Tato oblast zahrnuje ostrovy Menorca, Mallorca, Ibiza a Formentera.

ORLÍ HNÍZDO - Hitlerovo Orlí hnízdo je jednou z nejvyhledávanějších turistických atrakcí v oblasti Berchtesgaden, jenž se nachází zhruba 150 km jihovýchodním směrem od německého Mnichova a necelých 30 km jižním směrem od rakouského Salzburgu.

MADEIRA - Ostrovu Madeira se říká Ostrov květů, Ostrov věčného jara, drahokam uprostřed Atlantiku nebo také zelená Perla Atlantiku. Na mapě ho najdete několik set kilometrů na sever od Kanárských ostrovů a skoro celou tisícovku kilometrů na západ od mateřského Portugalska.

CAPRI - Italský ostrov Capri leží v Tyrhénském moři u západního pobřeží v jižní části Itálie, jen několik kilometrů od významného přístavního města Neapol známého starým italským rčením "Vidět Neapol a zemřít".

IRSKO, VELKÁ BRITÁNIE - Pověstné irské puby, kterých existuje nespočetně mnoho lze spatřit po celém světě, ale ty originální s nejlepší atmosférou se nacházejí v irském Dublinu. Velká Británie je největší ostrovní stát Evropy ležící v Atlantském oceánu. Na jihu je od evropské pevniny oddělen průlivem La Manche a Calaiskou úžinou.

FRANCIE, ŠVÝCARSKO, ANDORRA - U nás už se začalo pomaloučku ale jistě v září ochlazovat a den krátit, když mě napadla myšlenka si léto prodloužit výletem do jednoho z nejmenších knížectví v Evropě.

NĚMECKO, DÁNSKO - Do začátku semestru zbývalo času dostatek, a tak jsem se rozhodl konečně poznat naše sousedy a při té příležitosti si udělat i malý výlet k jejich severním sousedům.

UKRAJINA, MOLDAVSKO, PODNĚSTŘÍ - Když jsem na MZV zjistil že už padla i poslední byrokratická překážka, která mě dlouho odrazovala od této cesty, nezbyl jediný důvod proč tuto pohodou zemi nenavštívit.

SRÍ LANKA - Předvánoční nákupní horečka začíná vrcholit, chřipka si vybírá svoje první objeti. Z tohoto důvodu padá rozhodnutí strávit Vánoční svátky na břehu Indického oceánu pojídáním banánů a pití chutného čaje.

 

Kypr

Kypr,Kourion

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy,Tenerife

Ibiza

Ibiza,Španělsko

Orlí hnízdo

Orlí hnízdo,Kehlsteinhaus,Eagles Nest,Berchtesgaden

Madeira

Madeira,Portugalsko,Portugal

Capri

Capri,Itálie,Italy,Italia

Irsko, Velká Británie

Dublin,Irsko,Ireland

                                                                                                     Copyright © LUKO2.com                                                  Kontakt - Mapa webu

Capri - Fuerteventura - Gran Canaria - Ibiza - Irsko - Kanárské ostrovy - Kypr - Madeira - Orlí hnízdo - Tenerife - Letenky - Ubytování - Půjčovna aut